Co za mecz Górnika! Zabrzanie wysoko wygrali w Szczecinie.
05.11.2022
19:27:00

Górnicy jako pierwsi w tym sezonie zdobyli Szczecin wygrywając z Pogonią aż 4:1.

Po efektownym zwycięstwie nad Widzewem w poprzedniej kolejce apetyty zabrzańskich kibiców urosły. Ale naprzeciw 14-krotnych mistrzów Polski stanęli aktualni brązowi medaliści mistrzostw Polski i drużyna, która jeszcze nie przegrała u siebie.

Piłkarze Górnika byli do bólu skuteczni. Już w 5. minucie szybko rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie Daniego Pacheco na głowę Aleksandra Paluszka i obrońca Górnika dał prowadzenie gościom. Górnik nie zwalniał tempa, zza pola karnego dwukrotnie uderzał Lukas Podolski a swoje dorzucał Kanji Okunuki. Jednak brak skuteczności podopiecznych Bartoscha Gaula zemścił się jeszcze przed przerwą.

Wyrównująca bramka Luki Zahovicia nie podcięła skrzydeł gościom. Na drugą połowę wyszli niezwykle zmotywowani i udowodnili to w swoich poczynaniach. Znów dał o sobie znać Pacheco. To on obsłużył kapitalnym podaniem Okunukiego, Japończyk położył jeszcze zwodem młodego golkipera Pogoni i trafił do pustek bramki.

Następnie w sytuacji sam na sam górą był Szymon Włodarczyk, który skorzystał z asysty Podolskiego. Dzieła dopełnił były mistrz świata. Podolski popisał się uderzeniem z własnej połowy i przelobował Bartosza Klebaniuka.

To już drugie z rzędu zwycięstwo piłkarzy Górnika. Warto dodać, że drugie odniesione w efektownym stylu.

POGOŃ SZCZECIN - GÓRNIK ZABRZE 1:4 (1:1)

0:1 Aleksander Paluszek 5'
1:1 Luka Zahović 42'
1:2 Kanji Okunuki 53'
1:3 Szymon Włodarczyk 56'
1:4 Lukas Podolski 73'

Pogoń: Bartosz Klebaniuk - Jakub Bartkowski, Konstantinos Triantafyllopoulos, Mariusz Malec, Leo Borges (70' Luis Mata) - Michał Kucharczyk (57' Jean Carlos Silva), Damian Dąbrowski (77' Kamil Drygas), Rafał Kurzawa (70' Marcel Wędrychowski), Sebastian Kowalczyk (57' Wahan Biczachczjan), Kamil Grosicki - Luka Zahović.

Górnik: Daniel Bielica - Norbert Wojtuszek, Kryspin Szcześniak, Emil Bergstrom, Aleksander Paluszek (70' Paweł Olkowski), Erik Janza - Kanji Okunuki (70' Blaz Vrhovec), Jean Mvondo (81' Robin Kamber), Dani Pacheco, Lukas Podolski (81' Amadej Marosa) - Szymon Włodarczyk (64' Piotr Krawczyk).