Częstochowska policja zatrzymała 3 osoby w sprawie składowania niebezpiecznych odpadów

To członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, którzy działali na terenie województwa śląskiego i opolskiego.

Zatrzymani to mieszkańcy naszego województwa w wieku od 42 do 52 lat. 43 i 52 latek usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyźni mają na koncie przestępstwa popełniane od 2019 roku przeciwko bezpieczeństwu powszechnemu, ochronie środowiska, mieniu oraz wiarygodności dokumentów w związku z nielegalnym transportowaniem i składowaniem prawie 600 tys. litrów odpadów niebezpiecznych na terenie Paniówek w powiecie gliwickim. 

Dodatkowo 43-latek usłyszał zarzut transportowania i składowania wysoce łatwopalnych i niebezpiecznych substancji na terenie Sosnowca i Siemianowic Śląskich. 42-latek ukrywający się do tej pory przed organami ścigania w 2017 roku kierował grupą przestępczą zarabiającą na nielegalnym obrocie szkodliwymi odpadami. 

Podejrzany jest o gromadzenie i składowanie niebezpiecznych dla życia i zdrowia wielu osób odpadów w ilości kilkuset tysięcy litrów między innymi na terenie Kędzierzyna-Koźla i Dąbrowy Górniczej. Wszyscy trzej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. 

Grozi im 10 lat więzienia.

Autor: Krzysztof Słabikowski/pm/


Wiadomości regionalne