Udana inauguracja Polskich klubów w siatkarskiej Lidze Mistrzów
10.11.2022
20:28:00

W Dąbrowie Górniczej siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie wygrali z Halkbank Ankara 3:1. Wcześniej Jastrzębski Węgiel pokonał mistrza Serbii, Vojvodinę NS Seme Nowy Sad 3:0.

W dąbrowskiej hali siatkarze z Zawiercia zadebiutowali w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Goście postawili się podopiecznym Michała Winiarskiego tylko w pierwszym secie, którego wygrali do 23. Kolejna partia też była wyrównana ale to Warta wygrała grę na przewagi zwyciężając 26:24. Im dalej w mecz tym, bardziej zarysowywała się przewaga gospodarzy.

W trzecim secie Jurajscy Rycerze wygrali 25:21. Swoją dominację potwierdzili w 4. secie gdy to przeciwnikom z Turcji udało się zdobyć tylko 15 punktów. Kolejnymi przeciwnikami zawiercian będą drużyny RB Volleys i Hebar.

We wtorek, bez straty seta, ze swoimi rywalami rozprawili się siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Pomarańczowi pokonali Vojvodine NS Seme Nowy Sad 3:0 (25:23, 25:19, 25:20). W grupie rywalami jastrzębian będą jeszcze Friedrichshafen i Motpellier.

Swój mecz w rozgrywkach Ligi Mistrzów wygrali również siatkarze z Kędzierzyna-Koźla. ZAKSA wygrała 3:1 z Karlovarsko.