Słoweńcy dali nam lekcję. Polska z drugą porażką na mistrzostwach.
15.01.2023
11:37:00

Słoweńcy uciszyli katowicki Spodek już w pierwszej połowie. W najważniejszym meczu od lat dla polskiego szczypiorniaka Polacy zostali zdeklasowani przez swoich rywali.

Można powiedzieć, że dla projektu zarządzanego przez Patryka Rombla był to mecz czterolecia. Polska po porażce z Francją aby awansować do ćwierćfinału musiała wygrać ze Słoweńcami chociaż nawet porażka nie przekreślała szans Biało-Czerwonych na ćwierćfinał ale ci musieli by już patrzeć na inne rozstrzygnięcia.

W Spodku po raz kolejny dopisali kibice. Niestety, nie byli oni świadkami dobrego meczu w wykonaniu kadrowiczów. Przez pierwszy kwadrans jeszcze to jakoś wyglądała. Kryzys zaczął się później. Słoweńcom wychodziło niemal wszystko a Polacy zdołali odpowiadać bramkami po kontrach i z rzutów karnych Arkadiusza Moryto.

Polacy nie potrafili wykorzystać gry w przewadze. Praktycznie nie funkcjonował atak a i postawa Adama Morawskiego w bramce mogła pozostawiać wiele do życzenia. Rotacja w składzie też nie przyniosła skutków. Nasi zmiennicy nie odmienili losów spotkania. Już po pierwszej połowie Biało-Czerwoni przegrywali różnicą 6 bramek.

Po zmianie stron Polska nie wzniosła się na wyżyny. Z braku skuteczności podopiecznych trenera Rombla korzystali Słoweńcy, którzy po 45 minutach prowadzili już 25:15. Trener reprezentacji sprawdził całą meczową 16-tkę ale zmiennicy niczego nie wnieśli do gry. Presja sparaliżowała polskich szczypiornistów.

Teraz przed nimi mecz z Arabią Saudyjską. Szanse na ćwierćfinał nadal są ale trzeba będzie liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych meczach a z taką grą nie ma dla nas miejsca w elicie.

Polska – Słowenia 23:32 (11:17)

Polska: Adam Morawski, Jakub Skrzyniarz – Michał Daszek 2, Arkadiusz Moryto 6, Maciej Gębala 1, Tomasz Gębala 1, Przemysław Krajewski 1, Michał Olejniczak 3, Szymon Sićko 2, Piotr Jędraszczyk, Patryk Walczak 2, Jan Czuwara 1, Ariel Pietrasik 2, Szymon Działakiewicz 2, Bartłomiej Bis, Piotr Chrapkowski. Trener: Patryk Rombel.

Słowenia: Joze Baznik, Urban Lesjak –  Domen Makuc, Rok Ovnicek 2, Tadej Mazej, Gasper Horvat, Kristjan Horzen, Stefan Zabic, Tilen Kodrin 3, Nejc Cehte, Dean Bombac 2, Aleks Kavcic, Aleks Vlah 6, Domen Novak 1, Borut Mackovsek 2, Jure Dolenec 7, Blaż Janc 5, Blaż Blagotinsek 3. Trener: Uros Zorman