Radio Katowice
Radio Katowice / Wiadomości regionalne
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w regionie
29.01.2023
11:00:00

fot. Joanna Opas/Radio Katowice

Niemal w całym regionie trwa 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!".

Sosnowiec ponownie staje się miejscem wojewódzkiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie już ruszają także niezwykłe aukcje online. W hali sportowej w Zagórzu dla wszystkich będzie czekało mnóstwo atrakcji. Od godziny 15.00 koncerty rozpoczną się w Parku Sieleckim. Na scenie wystąpią: Gabi Foksa, Holly Blue, Universe i Roxie Węgiel. 

Jak zwykle mocnym punktem będą aukcje online, których jest blisko 30! 

- Jak co roku wachlarz jest ogromny. Wszystko po to, aby każdy znalazł coś dla siebie, a konto WOŚP rosło. Dlatego też w tym roku licytacji jest jeszcze więcej i na pewno niektóre są zaskakujące - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Dąbrowski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozegra się w dwóch głównych miejscach. W Fabryce Pełnej Życia i nad jeziorem Pogoria III, gdzie odbędzie się wspólne morsowanie w przebraniu z "Pogoria Morsuje". Na  mieszkańców czekać tam będą też mobilne sauny i banie. W warsztacie fabryki z kolei zaplanowano m.in. loterię fantową, sprzedaż rękodzieł i zajęcia z udzielania pierwszej pomocy  - wymienia Łukasz Niewiadomy z dąbrowskiego magistratu.


 

Sztab Młodzieżowej Rady Miasta w Fabryce Pełnej Życia otwarty będzie od 10.00.

Wisła z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowała bardzo wiele atrakcji dla mieszkańców i turystów. Większość z nich będzie odbywała się na rynku ale będzie także zwiedzanie skoczni w Malince z Adamem Małyszem- zapowiada Tadeusz Papierzyński z urzędu miasta.


 

W ostatnich latach środki zebrane w Wiśle znacznie się zwiększały. W ubiegłym roku zebrano ponad 77 tysięcy złotych a w tym, wiślański sztab chce pobić ten rekord.

Występy muzyczne w wykonaniu uczniów i zespołów artystycznych, pokazy taneczne, a także -  tradycyjnie - licytacje. To jedne z wielu wydarzeń jakie przygotowano w ramach 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Będzinie. Będzie także m.in. spotkanie z Bractwem Rycerskim i nauka wraz z wypożyczalnią gier planszowych - wymienia Kinga Wesołowska-Bodzek z będzińskiego magistratu. 


 

W programie przewidziano także koncert dla młodszej widowni, który rozpocznie się o 17.00 a później, tuż przed 19.00, występ komika Grzegorza Halamy. Wydarzenia odbywają się w hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena. 

Możliwość wykonania różnych badań czy konsultacji z lekarzami - tak Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Katowicach po raz kolejny włącza się w organizację miejskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W placówce na katowickiej Ligocie będzie można między innymi zrobić USG brzucha i tarczycy, UKG serca czy Dopplera tętnic szyjnych. Zaplanowano spotkania z diabetologiem, nefrologiem, endokrynologiem czy alergologiem.

Będzie można także zobaczyć fantomy pod respiratorami, zapoznać się ze szkołą rodzenia czy pod specjalną lampą sprawdzić czy dobrze myje się ręce. Na terenie przed szpitalem przewidziano koncerty. 

Na boisku piłkarskim odbędzie się mysłowicki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaplanowano turniej, w którym zmierzą się drużyny reprezentujące różne instytucje, stowarzyszenia czy fundacje. W hali MOSiR reprezentacje walczyć będą o Puchar Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza. Zaplanowano także pokazy taneczne, animacje i oczywiście licytacje na rzecz WOŚP. 

Tradycyjnie o godzinie 20.00 Mysłowice wyślą światełko do nieba.

Tanecznie i na sportowo upłynie niedziela z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w Sławkowie. W tamtejszej hali sportowej rozegrany zostanie   "rodzinno-sąsiedzki" Turniej Piłkarski o Puchar Dyrektora Szkoły imienia Jana Pawła II-iego w Sławkowie.

Po południu od 16.00 " Edukacyjno - Konkursowy - Przeplataniec". Zaplanowano m.in :pokazy ratownictwa  medycznego porady  kosmetyczne i kulinarne popisy taneczne oraz liczne konkursy a przede wszystkim(!)  licytacje rzeczy przekazanych na aukcję.

Sztab Orkiestry tworzy Sławkowski Związek Drużyn ZHP "Złota Ósemka". Harcerscy Wolontariusze kwestują w okolicy już od 8.00.


Autorzy: Katarzyna Herbuś, Dorota Stabik, Andrzej Ochodek, Wojciech Pacula/pm/


Zobacz także Wiadomości regionalne

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA