Tylko jedna dobra kwarta. GTK znów z porażką
05.02.2023
18:13:00

Piotr Muszalski

Gliwiczanie nie przerwali złej serii. Przegrali po raz 4. z rzędu, tym razem ze Spójnią Stargard.

Gliwiczanie zaczęli dosyć nerwowo. Punktowanie lepiej przychodziło im w sytuacjach podkoszowych aniżeli zza łuku. Zespół Marosa Kovacika szybko też wyczerpał limit fauli, bo 5 przewinień GTK miało już po 3 minutach gry. I właśnie to postanowili wykorzystać goście, których często w pierwszych 10 minutach oglądaliśmy na linii rzutów wolnych. Nie byli oni jednak w tym elemencie perfekcyjni i nie potrafili odskoczyć gliwiczanom.

W końcu za trzy odblokował się Kamari Murphy, który był najlepiej punktującym w pierwszej kwarcie. Amerykanin rzucił w pierwszych 10 minutach 10 punktów i gospodarze wygrali pierwszą odsłonę 21:18.

Spójnia 2. kwartę rozpoczęła od celnej trójki i wyrównała. Gliwiczanie znów szybko popełnili faul i to przy celnej dwójce a Barret Benson wykorzystał akcję 2+1. Goście zaczęli więc od serialu 6:0 ale przerwał go Earl Jerrod Rowland. Po chwili Spójnia znów odskoczyła, tym razem na 5 punktów ale celna trójka Norberta Maciejaka zmniejszyła straty. Niestety, gospodarze znów zaczęli popełniać faule i to w najgorszych momentach, np. jak przy rzucie Jordana Mathewsa, który wykorzystał akcję 3+1 i zespół ze Stargardu prowadził 34:26.

Maros Kovacik poprosił o czas ale tylko trochę polepszyło to grę gospodarzy. Spójnia skutecznie utrzymywała przewagę przynajmniej dwóch posiadań a na 2 minuty przed końcem goście powiększyli przewagę do 10 punktów. Gliwiczanie zmniejszyli straty w końcówce a trójka na sekundy przed końcem Malachi Richardsona oznaczała, że gliwiczanie przegrywali po 20 minutach 42:46.

W trzeciej odsłonie gliwiczanie byli na bakier ze skutecznością. Spójnia szybko to wykorzystała i po 5 minutach prowadziła różnicą 12 punktów. Pod koniec tej odsłony przez moment gliwiczanie przegrywali już 15 oczkami. Ostatecznie w decydującą fazę zespoły wchodziły przy wyniku 71:59 dla Spójni.

W 4. kwarcie goście dopełnili formalności. GTK przegrywało już nawet różnicą 18 punktów, wszelkie próby powrotów gospodarzy były po chwili niwelowane przez zespół ze Stargardu, który wygrał 95:83. Tak występ swojej drużyny podsumował kapitan Tauron GTK Gliwice, Filip Put.

Dla gliwiczan jest to już 4. porażka z rzędu. Jednak nie ma się co dziwić, skoro zespół z Gliwic pozwolił na tak wiele gościom. Po stronie GTK oprócz słabej skuteczności pod koszem zabrakło przede wszystkim rzutów zza łuku. No i faule, bardzo szybko popełniane co dało zespołowi ze Stargardu aż 27 rzutów wolnych.

Tauron GTK Gliwice - PGE Spójnia Stargard 83:95 (21:18, 21:28, 17:25, 24:24)

Tauron GTK: Earl Jerrod Rowland 11, Mateusz Szlachetka 8, Terrance Ferguson- 3 (1x3), Jure Skifić 9, Kamari Murphy 22 (1x3) - Malachi Richardson 12 (1x3), Norbert Maciejak 3 (1x3), Szymon Ryżek 3, Patryk Wilk. Trener Maroš Kováčik.

PGE Spójnia: Courtney Fortson 25 (3x3), Adam Brenk 1, Karol Gruszecki 1, Brody Clarke 16 (2x3), Barret Benson 19 - Jordan Mathews 21 (5x3), Dominik Grudziński 6 (1x3), Ajdin Penava 4, Tomasz Śnieg 2, Grzegorz Chodźko, Paweł Kikowski, Oliwer Korolczuk. Trener Sebastian Machowski.