Radio Katowice
Radio Katowice / Wiadomości regionalne
Donald Tusk w regionie. PiS reaguje.
17.03.2023
16:20:00

Samuel Baron

Koalicja Obywatelska rozpoczęła w województwie serię spotkań z mieszkańcami pod hasłem "Tu jest przyszłość".

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk odwiedził dziś Bytom. Były premier w towarzystwie samorządowców oraz prezydenta miasta mówił o potrzebie odnawiania starych budynków zamiast budowania nowych osiedli deweloperskich. 


 

Politycy PO w ciągu najbliższych dni spotkają się z mieszkańcami w kilkudziesięciu miejscowościach województwa śląskiego. 

- My na Śląsku jesteśmy cały czas – mówił w Bytomiu poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Szarama, komentując rozpoczynającą się w piątek w województwie śląskim akcję Koalicji Obywatelskiej "Tu jest przyszłość”. Parlamentarzysta ocenił, że opozycja nie ma dla Śląska żadnych propozycji.

Posłowie PiS Wojciech Szarama, Barbara Dziuk i Grzegorz Matusiak zorganizowali konferencję prasową przed halą sportową w Bytomiu, gdzie w piątek po południu z mieszkańcami miasta spotka się lider PO Donald Tusk. W piątek i w najbliższych dniach politycy PO zaplanowali wiele spotkań w różnych miejscowościach woj. śląskiego. Poseł Szarama, pytany, czy PiS odpowie podobną akcją skierowaną do mieszkańców regionu, powiedział, że "PiS jest z ludźmi cały czas”. 

Jak mówił, "Platforma wreszcie zdecydowała się wyjechać w teren po tym, jak PiS ruszyło”. 

- Przecież oni głosują za likwidacją przemysłu węglowego, oni głosują za zniesieniem bezpieczeństwa energetycznego Polski. A więc liczę na to, że po pobycie na Śląsku przynajmniej część polityków Platformy zrozumie, że nie można Polsce szkodzić, bo bezpieczeństwo energetyczne również zależy od polskiego węgla” – podkreślił poseł PiS, wskazując, iż trzeba dokonywać restrukturyzacji przemysłu ciężkiego, ale w sposób sensowy, który pozwoli ludziom normalnie funkcjonować”. To jest apel do polityków PO o opamiętanie i działanie na korzyść państwa polskiego” – podsumował poseł.

Jak mówił, piątkowa konferencja prasowa PiS w Bytomiu służyła m.in. przypomnieniu, "ile dobrego rząd PiS zrobił dla Śląska, dla Bytomia”. Podczas piątkowej konferencji w Bytomiu, pracownicy w górniczych mundurach trzymali plansze, przypominające zajścia przed Jastrzębską Spółką Węglową w lutym 2015 roku. Policja użyła wówczas broni gładkolufowej w starciach z protestującymi górnikami. To była pokojowa manifestacja, górnicy przyszli bronić swoich miejsc pracy i życia Jastrzębia-Zdroju” – mówił poseł Matusiak. 

Autor: Samuel Baron/PAP/pm/


Zobacz także Wiadomości regionalne

Zobacz więcej : 1 - Wiadomości regionalne
Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA