Cóż za mecz Górnika! Fenomenalna pogoń zabrzan.
17.03.2023
20:03:00

Po pierwszej połowie Wisła Płock prowadziła w Zabrzu 2:0. Po zmianie stron zabrzanie strzelili 3 bramki i komplet punktów został przy Roosevelta.

Od kilku dni z Zabrza dochodziły głosy, że trener Bartosch Gaul gra z Wisłą Płock o posadę. Górnik po ostatniej porażce znalazł się w strefie spadkowej i kompletu punktów potrzebował od zaraz. Niestety, po pierwszej połowie zabrzańscy kibice nie mieli powodów do radości. Nafciarze otworzyli wynik strzałem z rzutu wolnego Rafała Wolskiego.

Jeszcze w doliczonym czasie gry trafił Dawid Kocyła i w szatni gospodarzy, w przerwie spotkania, musiało być gorąco. Po zmianie stron nic nie wskazywało na odwrócenie losów meczu. Do 51. minuty kiedy to Damian Rasak uderzył z dystansu, piłka jeszcze odbiła się od obrońcy i zmyliła interweniującego bramkarza. Górnik złapał kontakt.

Na kolejne trafienie gospodarzy kibice nie musieli długo czekać. Do rzutu wolnego podszedł Lukas Podolski. Uderzył mocno, piłka poleciała w samo okienko, odbiła się jeszcze od słupka i mieliśmy remis. W tym momencie Wisła miała kilka okazji do wyjścia na prowadzenie ale wśród Nafciarzy szwankowała skuteczność.

Górnik też atakował, przede wszystkim skrzydłami. I jedna z takich sytuacji przyniosła zabrzanom prowadzenie. To Erik Janża pressingiem odebrał piłkę na lewej stronie, przed polem karnym. Dopadł do niej i dorzucił ją w pole karne gdzie głową do bramki uderzył Podolski. To była bramka na wagę 3 punktów i opuszczenia strefy spadkowej.

Górnik Zabrze - Wisła Płock 3:2 (0:2)

0:1 - Rafał Wolski 17'
0:2 - Dawid Kocyła 45+1'
1:2 - Damian Rasak 57'
2:2 - Lukas Podolski 61'
3:2 - Lukas Podolski 87'

Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Boris Sekulić (79' Norbert Wojtuszek), Rafał Janicki, Richard Jensen (46' Emil Bergstrom), Erik Janza - Daisuke Yokota, Jean Mvondo (53' Kanji Okunuki), Damian Rasak (85' Jonatan Kotzke), Dani Pacheco - Lukas Podolski, Szymon Włodarczyk (85' Robert Dadok).

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Martin Sulek (85' Kristian Vallo), Jakub Rzeźniczak, Steve Kapuadi Piotr Tomasik - Dominik Furman (85' Miroslav Gono), Filip Lesniak - Dawid Kocyła (66' Adam Chrzanowski), Mateusz Szwoch, Rafał Wolski (66' Mateusz Lewandowski) - Bartosz Śpiączka (66' Marko Kolar).