Potrzebna była dogrywka. GieKSa wygrała w Krakowie i jest o krok od finału.
17.03.2023
21:07:00

Cóż to był za mecz. W Krakowie padło aż 9 bramek ale o tę jedną lepsi byli hokeiści GKS-u.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą. To prawda stara jak świat jak ulał pasuję do pierwszej tercji spotkania. To gospodarze mieli więcej z gry, co rusz atakowali bramkę Johna Murray'a ale albo brakowało skuteczności albo to golkiper GKS-u wychodził górą z pojedynków. Skuteczności nie zabrakło po drugiej stronie w ostatnich sekundach pierwszej odsłony gdy to katowiczanie wykorzystali grę w przewadze a na listę strzelców wpisał się Olsson.

Już na początku drugiej tercji wyrównał Roman Rac ale GKS na kolejne trafienie czekał niespełna 2 minuty. Teemu Pulkkinen po indywidualnej akcji nie dał szans bramkarzowi gospodarzy i GKS znów mógł cieszyć się z prowadzenia. Jeszcze lepsze humory panowały w katowickim boksie po tym jak Grzegorz Pasiut podwyższył na 3:1. Po kilkudziesięciu sekundach bramkę strzelili miejscowi i trzecia tercja zapowiadała się interesująco.

Do wyrównania doprowadził w Erik Nemec ale to nie był koniec emocji. Hala w Krakowie ryknęła w 54. minucie gdy znów na listę strzelców wpisał się Rac. Cracovia prowadziła i wydawało się, że już tego prowadzenia nie odda ale po wideo weryfikacji sędziowie przyznali katowickiej drużynie rzut karny, który został wykorzystany przez Pasiuta.

Regulaminowe 60 minut dobiegło końca i o wyłonieniu zwycięzcy miała zadecydować dogrywka. W niej, dopiero w 78. minucie po indywidualnym rajdzie, zwycięstwo GKS-owi dał Bartosz Fraszko. Mecz numer 6 w niedzielę o 17 w Katowicach.

Comarch Cracovia - GKS Katowice 4:5 (0:1, 2:2, 2:1, d. 0:1)

0:1 Hampus Olsson - Juraj Šimek, Brandon Magee (19:43, 5/4)

1:1 Roman Rác - Patryk Wronka, Damian Kapica (20:59)

1:2 Teemu Pulkkinen - Hampus Olsson, Aleksi Varttinen (22:19)

1:3 Grzegorz Pasiut - Mateusz Bepierszcz, Bartosz Fraszko (27:13)

2:3 Mico Luoto - Radosław Sawicki, Marek Račuk (27:59)

3:3 Erik Němec - Radosław Sawicki, Alan Łyszczarczyk (50:19, 5/3)

4:3 Roman Rác - Saku Kinnunen, Patryk Wronka (53:02)