Radio Katowice / Wiadomości regionalne
Mamy śląski finał! GKS Tychy wygrał decydujący mecz z Unią Oświęcim.
22.03.2023
20:52:00

W siedmiomeczowej rywalizacji lepsi okazali się tyszanie. W decydującym o awansie spotkaniu wygrali w Oświęcimiu 2:1.

Półfinałowe starcia w Polskiej Hokej Lidze przyniosły wiele emocji. Najpierw 7 meczów musieli rozegrać hokeiści GKS-u Katowice i Cracovii. W tej rywalizacji lepsi okazali się zawodnicy klubu ze stolicy śląskiej aglomeracji. 7 spotkań trwała też rywalizacja tysko-oświęcimska. Decydujący o awansie mecz rozegrano w Małopolsce.

Lepiej rozpoczęli go gospodarze, którzy już w 7. minucie otworzyli wynik spotkania. Decydująca okazała się 2. tercja kiedy to w 5. minut przyjezdni strzelili 2 bramki. Jak się później okazało trafienia te zadecydowały o awansie do finału PHL. Tam tyszanie zmierzą się z GKS-em Katowice. Początek rywalizacji do czterech zwycięstw już w najbliższą sobotę.

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
1:0 Dariusz Wanat – Tommi Laakso (06:52),
1:1 Alexandre Boivin – Bartosz Ciura, Jean Dupuy (31:42),
1:2 Roman Szturc – Filip Komorski, Olaf Bizacki (36:45),

Unia: K. Lindskoug – R. Diukow, A. Jerofejevs; T. Laakso, D. Wanat, A. Denyskin (2) – F. Pangiełow-Jułdaszew, K. Jākobsons, T. Da Costa, M. Cichy, A. Szczechura – P. Bezuška, P. Noworyta, E. Ahopelto, K. Dziubiński, P. Padakin – M. Noworyta, S. Kowalówka, Ł. Krzemień, J. Sołtys oraz  A. Prusak.

GKS Tychy: T. Fučík – B. Pociecha, O. Kaskinen, O. Šedivý, F. Komorski, R. Szturc (2) – E. Bagin, O. Bizacki, M. Gościński, F. Starzyński, B. Jeziorski – A. Younan, A. Nilsson (2), C. Mroczkowski, A. Boivin, J. Dupuy (2) – B. Ciura (2); J. Juhola, R. Galant, S. Marzec oraz M. Ubowski.