Zabójczy początek Czechów. Polacy przegrali w Pradze
24.03.2023
22:40:00

Już po 3 minutach Biało-Czerwoni przegrywali 0:2. Ostatecznie, w spotkaniu inaugurującym eliminacje do Euro 2024, Czesi wygrali 3:1.

Mecz jeszcze dobrze się nie rozpoczął a Wojciech Szczęsny musiał wyjmować piłkę z siatki. Już w 30. sekundzie Czesi prowadzili 1:0 gdy to do bramki trafił Ladislav Krejčí. Już 2 minuty później gospodarze prowadzili 2:0 gdy to Szczęsnego pokonał Čvančara. Po pierwszej połowie Polacy mogli przegrywać wyżej ale w ostatnich minutach golkiper reprezentacji dwukrotnie był górą w starciu z czeskimi piłkarzami.

Po zmianie stron trener Fernando Santos zaczął rotować składem ale na niewiele się to zdało. Tym bardziej, że w 64. minucie Jan Kuchta podwyższył na 3:0. W 88. minucie Damian Szymański strzelił gola honorowego.

Czechy – Polska 3:1 (2:0)
Ladislav Krejci 1, Tomas Cvancara 3, Jan Kuchta 64 – Damian Szymański 87.

Czechy: 23. Jiri Pavlenka – 3. Tomas Holes, 4. Jakub Brabec, 8. Ladislav Krejci – 5. Vladimir Coufal (71, 13. David Doudera), 21. Alex Kral, 22. Tomas Soucek, 15. David Jurasek (89, 6. Jaroslav Zeleny) – 19. Tomas Cvancara (65, 10. Mojmir Chytil), 9. Adam Hlożek (89, 17. Vaclav Cerny), 11. Jan Kuchta (71, 7. Antonin Barak).

Polska: 1. Wojciech Szczęsny – 2. Matty Cash (9, 17. Robert Gumny), 5. Jan Bednarek, 14. Jakub Kiwior, 16. Michał Karbownik (46, 18. Michał Skóraś) – 19. Przemysław Frankowski, 6. Krystian Bielik (46, 11. Karol Świderski), 20. Piotr Zieliński, 8. Karol Linetty (77, 4. Damian Szymański), 10. Sebastian Szymański (65, 21. Nicola Zalewski) – 9. Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Soucek, Brabec.