Warta skomplikowała sobie sprawę awansu. Decydujący mecz w środę w Zawierciu.
16.04.2023
17:54:00

W czwartym meczu Indykpol AZS Olsztyn pokonał Aluron CMC Wartę Zawiercie przedłużając tym samym rywalizację ćwierćfinałową do 5 meczów.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Chociaż gospodarze prowadzili już 17:13 Warta nie składała broni i potrafiła dogonić rywali na odległość jednego punktu. Jednak nie do zatrzymania był w tym spotkaniu Karol Butryn. To on dał Akademikom prowadzenie 23:20. Zawiercianie jeszcze walczyli ale przegrali seta do 23.

Prawdziwy dramat gości miał miejsce w secie numer 2. Do połowy drugiej partii gra jeszcze była wyrównana. Następnie gospodarze prowadzili 15:13 a gdy na zagrywkę wszedł Moritz Karlitzek zawiercianie kompletnie się pogubili. Gracz gospodarzy dwukrotnie zapunktował serwisem a gdy schodził z pola zagrywki AZS prowadził 20:14. Akademicy nie oddali już tego prowadzenia wygrywając pewnie 25:16.

Podopieczni Michała Winiarskiego próbowali jeszcze nawiązać walkę w trzecim secie. Warta nawet przez moment prowadziła ale gospodarze mieli "dzień konia", wychodziło im niemal wszystko. Wyszli na prowadzenie 17:13 i chociaż zawiercianie niemal ich dogonili w końcówce tej odsłony, to po chwili AZS zamknął spotkanie i wyrównał stan rywalizacji.

Spotkanie numer 5 odbędzie się w Zawierciu w środę, 19 kwietnia.

Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 25:16, 25:23)

AZS: Jankiewicz, Butryn, Andringa, Karlitzek, Averill, Jakubiszak, Hawryluk oraz Król

Warta: Tavares, Konarski, Waliński, Kovačević, Rejno, Zniszczoł, Danani oraz Łaba, Kalembka, Dulski, Szalacha, Kozłowski