Radio Katowice
Radio Katowice / Wiadomości regionalne
Wójt Jaworza wypadł z okna hotelu na Sardynii. Zmarł na miejscu
09.05.2023
10:31:00

fot. Urząd Gminy Jaworze

Nie żyje wójt Jaworza. Radosław Ostałkiewicz wypadł z okna hotelu na Sardynii i zginął na miejscu. Urząd gminy potwierdził, że delegacja gminy gości we Włoszech.

Do wypadku doszło w hotelu w centrum Cagliari w nocy z poniedziałku na wtorek. Wójt składający wizytę z polską delegacją wypadł z okna pokoju na czwartym piętrze, w którym był z kolegą. Jak ustaliła policja, mężczyzna siedział na parapecie i stracił równowagę.

We Włoszech jest między innymi starosta bielski, Andrzej Płonka.


Policja, cytowana przez media, twierdzi, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Radosław Ostałkiewicz wójtem Gminy Jaworze został 16 listopada 2014 roku, uzyskując 63% poparcia jaworzan już w pierwszej turze. Na kolejną kadencję wybrany został w 2018 roku, zdobywając 93,42% głosów, jako jedyny kandydat na to stanowisko, co stanowiło jeden z najlepszych wyników w kraju.

Tę wiadomość podaną przez włoskie media potwierdził także w rozmowie z PAP konsulat honorowy w Cagliari.

Politycy, samorządowcy i przedstawiciele lokalnej społeczności żegnają i składają kondolencje rodzinie Radosława Ostałkiewicza.

"Dotarła do mnie tragiczna informacja o przedwczesnej śmierci Radosława Ostałkiewicza, wójta gminy Jaworze. Rodzinie, najbliższym przyjaciołom i mieszkańcom gminy Jaworze składam wyrazy współczucia" — napisał na Facebooku minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Kondolencje bliskim zmarłego i mieszkańcom gminy Jaworze złożył także wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna. "Razem dzielimy ból i przeżywamy żałobę. To śmierć, która boleśnie dotyka nasz region. Radek był bowiem powszechnie znany ze swojej działalności społecznej, osobą, która ujmowała otwartością, zarażała radością. Wójt Gminy Jaworze był jednak przede wszystkim człowiekiem oddanym swojej pracy, zaangażowanym w rozwój lokalnej, gminnej i regionalnej społeczności, troszczącym się o wspólne dobro" — napisał.

"Wszyscy jesteśmy w wielkim szoku. Dzisiaj dotarła do nas informacja o tragicznej śmierci Wójta Gminy Jaworze, Radosława Ostałkiewicza. Brak nam jakichkolwiek słów..." — napisali na Facebooku przedstawiciele klubu GKS Czarni Jaworze.

Informację o śmierci wójta Jaworza podały włoskie media. Do śmiertelnego wypadku doszło w hotelu w centrum Cagliari w nocy z poniedziałku na wtorek. Burmistrz składający wizytę z polską delegacją wypadł z okna pokoju na czwartym piętrze. Jak ustaliła policja, mężczyzna siedział na parapecie i stracił równowagę. Policja, cytowana przez media, twierdzi, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Autorzy: Piotr Pagieła, Dawid Damszel/PAP/mf/Zobacz także Wiadomości regionalne

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA