Raków Częstochowa Mistrzem Polski
27.05.2023
13:01:00

Tomasz Gancarek

Zakończył się sezon piłkarskiej ekstraklasy. W ostatniej kolejce pewny mistrzowskiego tytułu Raków Częstochowa zremisował z Zagłębiem Lubin 1-1.

Górnik Zabrze bezbramkowo grał w Legnicy z Miedzią, a mecz Piasta Gliwice z Lechią Gdańsk został przerwany i zakończony po niespełna 70 minut, gdy gdańscy kibice zarzucili murawę racami. Wtedy Lechia prowadziłam 1-0, ale wynik najprawdopodobniej zostanie zweryfikowany jako walkower na korzyść Piasta. Mistrzem Raków, wicemistrzem Legia, a brązowy medal zdobył Lech Poznań. Piast zajął piąte miejsce, a Górnik szóste. Z ekstraklasą żegnają się Wisła Płock, Lechia i Miedź.

Feta po meczu

Przed północą piłkarze Rakowa Częstochowa i kibice skończyli świętować pierwsze w historii klubu Mistrzostwo Polski. W mistrzowskiej fecie, która odbyła się w centrum miasta, przed miejskim ratuszem, wzięło udział około 10 tys. fanów Rakowa. W imieniu piłkarzy kibicom podziękował kapitan Tomas Petrasek.

Feta była równocześnie pożegnaniem z trenerem Markiem Papszunem, który po 7. latach pracy w Rakowie postanowił rozstać się z klubem. Papszun pracę w Rakowie rozpoczął w II lidze, zdobył z zespołem oprócz Mistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski i dwa Superpuchary.

Z piłkarzami będzie się można spotkać jeszcze w niedzielę, około 15.30. Jak przewidują organizatorzy, już w spokojniejszej atmosferze będzie można sobie np. zrobić z zawodnikami zdjęcie.

Autor: Grzegorz Mach/mf/