Radio Katowice
Radio Katowice / Jazzowe nastroje
OFF Festival w Katowicach. Bezpłatny autobus, udogodnienia dla rowerzystów i tymczasowa organizacja ruchu
02.08.2023
14:35:00

fot. Urząd Miasta Katowice

OFF Festival Katowice od ponad dekady przyciąga na Śląsk fanów muzyki z całego świata. Program wydarzenia i przyjazna atmosfera doceniane są zarówno przez stałych uczestników festiwalu jak i branżowe media. W dniach 4-6 sierpnia br. w urokliwej Dolinie Trzech Stawów zobaczymy m.in. jednego z najlepszych amerykańskich raperów – Pusha T, legendę gitarowego grania, czyli Slowdive i wielkie odkrycie nowej brytyjskiej muzyki, King Krule. Polską scenę reprezentować będą m.in. Hania Rani, Trupa Trupa i objawienie ostatnich miesięcy Daria ze Śląska.

W 2015 roku Katowice zostały miastem kreatywnym UNESCO w dziedzinie muzyki. Prestiżowe wyróżnienie to efekt dostrzeżenia działań odbywających się w Katowicach związanych z muzyką. Niewątpliwie, jednym z nich jest właśnie OFF Festival Katowice, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez odbywających się w mieście. Jest kojarzony z Katowicami i dał miastu rozgłos. W najbliższy weekend festiwal ponownie zagości w Dolinie Trzech Stawów — mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. — Jestem przekonany, że dla wielu osób odwiedzających festiwal będzie on znakomitą okazją do zakochania się w Katowicach — dodaje prezydent.

Twórca festiwalu, Artur Rojek, wielokrotnie podkreślał, że na jego imprezie najistotniejsza jest wartość artystyczna, estetyczna i wizualna występujących wykonawców. Na OFFie wybrzmiewa muzyka wielu gatunków, z różnych zakątków świata i często po raz pierwszy w Polsce. Koreańską scenę k-popową zaprezentuje grupa Balming Tiger, z którą współpracował Quebonafide. Z Australii przyjedzie zespół Confidence Man, który swoją energią zachwycił publiczność Glastonbury. Afrykańską muzykę elektroniczną będzie promować jedna z najbardziej osobliwych Dj-ek – Kampire.

Dzięki współpracy z partnerami, którzy doceniają artyzm i wyjątkowość zapraszanych przez OFF Festival gości, w tym roku będziemy mogli ich słuchać na Scenie Głównej Perlage, Scenie Leśnej Rossmann Czujesz Klimat?, Scenie Eksperymentalnej BUH oraz w T Tent mBank & Visa. Wszystkie usytuowane są w pięknych okolicznościach przyrody (Dolina Trzech Stawów, gdzie odbywa się OFF, jest częścią Katowickiego Parku Leśnego). Na OFFie w strefie gastro swoje stoiska mają popularni śląscy gastronomowie.

Pełen lineup tegorocznego OFF Festivalu oraz link do zakupu biletów znajduje się na stronie: www.off-festival.pl. Posiadacze Katowickiej Karty Mieszkańca mogą zakupić bilety i karnety z 20% zniżką: https://miasto-ogrodow.eu/strona/off23/mid/766.

 

Komunikacja na czas festiwalu

 

 Do gości przyjeżdżających na festiwal swoimi samochodami mamy ogromną prośbę – parkujcie pojazdy wyłącznie w dozwolonych miejscach. Polecamy parkingi przy centrach przesiadkowych, zachęcamy również do skorzystania ze specjalnej, bezpłatnej linii autobusowej — mówi Justyna Buchalik, naczelnik wydziału komunikacji społecznej.

Dojazdy i powroty z OFF Festivalu ułatwi bezpłatna linia autobusowa S1, którą ZTM uruchomi we współpracy z miastem Katowice. Trasa połączy Muchowiec z osiedlem Paderewskiego i ścisłym centrum Katowic, tj. ul. Jagiellońską, dworcem PKP i Międzynarodowym Dworcem Autobusowym przy ul. Sądowej. Kursy będą realizowane od ok. godz. 8.00 w piątek (4 sierpnia) do ok. godz. 3.30 rano w poniedziałek (7 sierpnia). Autobusy będą kursowały co 15 minut, a w godzinach nocnych kiedy, koncerty będą dobiegały końca częstotliwość zwiększy się do kursu co 10 minut. W związku z zamknięciem fragmentu ulicy Francuskiej zmieniona zostaje też trasa linii autobusowej 110, a pasażerowie linii 900 będą mogli dodatkowo korzystać z przystanku „Muchowiec Lotnisko Pole Namiotowe”. Więcej szczegółów jest dostępnych na stronie internetowej ZTM: https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/2743/.

Z myślą o uczestnikach festiwalu, którzy na imprezę chcą przyjechać rowerem do 8 sierpnia na skrzyżowaniu przy ul. Francuskiej i Lotnisko (w rejonie przystanku autobusowego) tymczasowo dostępna jest stacja rowerowa, którą przeniesiono z Doliny Trzech Stawów. Osoby, które przyjadą na festiwal na swoich rowerach będą mogły pozostawiać je obok przechowalni bagażu przed bramą główną (od strony ul. Francuskiej).

 

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizacją wydarzenia wprowadzono tymczasową organizację ruchu drogowego. Fragment ul. Francuskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Lotnisko oraz ul. Trzech Stawów został zamknięty. Ponowne otwarcie drogi planowane jest na 8 sierpnia. Do tego czasu, poruszając się po okolicy wydarzenia warto zwrócić szczególną uwagę na tymczasowe oznakowanie i nie „jeździć na pamięć”.

 Radio Katowice / Audycje / Jazzowe nastroje
Jazzowe nastroje
 
 
 
 

Koncert prezentujący najciekawsze płyty współczesnego jazzu ze szczególnym uwzględnieniem kierunków łączących tradycję z elementami brzmień elektronicznych i pop. Krąg tych osiągnięć najwybitniejszych jazzmenów konfrontowany jest z dokonaniami nagraniowymi polskich muzyków ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć pedagogów i absolwentów Instytutu Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, z którego wywodzi się ponad połowa profesjonalnych muzyków jazzowych w naszym kraju.

Zobacz także Jazzowe nastroje

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA