Radio Katowice
Radio Katowice / Wiadomości regionalne
Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości
01.10.2023
14:54:00

PAP

Pod hasłem #BezpiecznaPolska w południe w Katowicach odbyła konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Głównym tematem wydarzenia było bezpieczeństwo i przyszłość Polski.

To mobilizacja partii przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Kandydaci zachęcają do udziału w wyborach, a także do udziału w referendum, które zaplanowano w dniu wyborów. W programie konwencji zaplanowano m.in. wystąpienia marszałek Sejmu Elżbiety Witek, a także Jarosława Kaczyńskiego czy premiera Mateusza Morawieckiego.

O roli polityki senioralnej mówił w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. W Spodku trwa konwencja Prawa i Sprawiedliwości przed najbliższymi wyborami parlamentarnymi.

Jak mówił szef rządu, wprowadzono wiele zmian korzystnych dla seniorów.


Mateusz Morawiecki dodał również, że w całym kraju powstały także kluby seniora. 

Wicerzecznik PiS Urszula Rusecka powiedziała, że PiS jest gwarancją skutecznej ochrony polskich granic. Podkreśliła, że obecny rząd rozbudowuje armię i dąży do tego, aby Polska miała najsilniejsze wojska lądowe w Europie. Dodała, że PiS dba również o bezpieczeństwo ekonomiczne Polaków.
Wicerzecznik PiS wyjaśniła, że podczas konwencji rozmowy miały dotyczyłyć postulatów, które udało się zrealizować, jak i tych, które ugrupowanie będzie chciało zrealizować w przyszłości.

Urszula Rusecka powiedziała, że konwencja w Katowicach ma zapoczątkować marsz po historyczne zwycięstwo. Po 1989 roku jeszcze żadna partia nie wygrała trzech wyborów parlamentarnych z rzędu. Urszula Rusecka wyraziła nadzieję, że PiS uda się dokonać tej sztuki.

Rządy Prawa i Sprawiedliwości podsumował w Katowicach prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński.

W Spodku odbywała się konwencja wyborcza partii przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi.

Jak mówił w swoim wystąpieniu Jarosław Kaczyński, konieczne było zadbanie o stan finansów publicznych.


Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, PiS-owi udało się przez ostatnie 8 lat zmienić Polskę. Wicepremier skrytykował także rządy swoich poprzedników. 

Marszałek sejmu Elżbieta Witek dużo uwagi poświęciła kobietom i ich roli. Podkreśliła, że kobiety potrzebują równych szans, dobrej pracy i płacy, szczęśliwej rodziny, a także prawa do wypoczynku i rozwoju. Z kolei premier Mateusz Morawiecki podkreślił rolę nadchodzących wyborów. Zauważył, że to tak naprawdę odpowiedź na pytanie o to jak nasz kraj będzie wyglądał w najbliższych latach, czy będzie silny czy też słaby i rozbrojony. Konwencję zakończyło wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który skrytykował rządy swoich poprzednich. Dodał także, że za jego rządów udało się zmienić Polskę, a było to możliwe dzięki uporządkowaniu finansów publicznych i przeznaczeniu środków chociażby na politykę senioralną, oświatową i inne.

Politycy partii następnie rozjechali się do swoich okręgów wyborczych, by kontynuować objazd po kraju.

Konwencja w Katowicach rozpoczęła się o godzinie 12 w katowickim Spodku. To nie jedyne wydarzenie w regionie związane z kampanią wyborczą. Przedstawiciele Trzeciej Drogi spotkali się rano z wyborcami w Częstochowie.


Autor: Joanna Opas /pg/


Zobacz także Wiadomości regionalne

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA