Radio Katowice
Radio Katowice / Wiadomości regionalne
Trenuj z Ligo. Zbliża się tegoroczna odsłona akcji
20.05.2024
11:00:00

fot. Mateusz Franczyk

TRENUJ Z LIGO – naszym radiowym Pingwinem! 

Radio Katowice tej wiosny ponownie promuje zdrowe nawyki żywieniowe wśród dzieci i aktywność fizyczną. Pomaga w tym radiowy pingwin – Ligo. Zimą jeździł na nartach i łyżwach, a teraz z najmłodszymi mieszkańcami regionu biega, zdrowo się odżywia i aktywnie spędza czas. 

Spotykamy się, żeby razem ćwiczyć, pić wodę i dobrze się bawić. W miasteczku radiowym dzieci razem z Ligo biorą udział w sportowej rozgrzewce prowadzonej przez trenerów, potem wszyscy stajemy na starcie i biegamy. Wygrywa każdy – nie mierzymy czasu, chcemy nauczyć dzieci, że każdy kto uprawia sport już zwycięża. 

Widzimy się w Parku Zadole w Katowicach, na Placu za Amfiteatrem, już w sobotę, w Dniu Dziecka 1 czerwca. Zaczynamy dobrą zabawę o 11:00.

W programie: 

Biegi z Ligo, pokazy judo, strefy: wody, relaksu i edukacji. Warsztaty ekologiczne. Mażoretki. Rowerowy Tor Sprawnościowy. Dla rodziców też się coś znajdzie.

Mażoretki z Miejskiego Domu Kultury Ligota w Katowicach zdradzają, czy podczas Treningu z Ligo będzie okazja, aby zakochać się w tym sporcie.


O przygotowaniach OM Foundation do Treningu z Ligo usłyszą Państwo więcej w rozmowie reporterki Magdaleny Pańczyk z Izabelą Dyrdą i Alą Strózik. 


Na miejscu będzie można spróbować wielu dyscyplin sportowych, między innymi kolarstwa! 

Marcin Jura z katowickiego Bikershop and Kids opowie teraz czy rower naprawdę jest dla każdego i czy w Parku Zadole pierwszego czerwca - będzie można zakręcić się na punkcie dwóch kółek.  


Będzie można przypomnieć sobie, że sport to zdrowie a czasami najtrudniej jest po prostu wstać z kanapy i zacząć działać. 

Pierwszego czerwca podczas Treningu z Ligo będzie okazja, aby rozruszać wszystkie partie naszych mięśni a pomoże w tym grupa sportowców z YellowSPORT. 


Będą z nami młodzi judocy z Uczniowskiego Klubu Sportowego JUDO OTORI Katowice razem z trenerką Hanną Rudawiec.


 

Naszymi gośćmi będzie również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach, a ten udowodni, że przy dobrej zabawie również można się napocić. 

Magdalena Pańczyk o akcji Trenuj z Ligo rozmawia z kierownikiem działu sportu katowickiego MOSiR-u, Michałem Wojaczkiem. 


W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami treningiem, pytamy Michała Konarskiego z YellowSport czy ekipa jest już gotowa i rozgrzana?


Już pierwszego czerwca w Parku Zadole ruszamy z naszą letnią odsłoną akcji “Trenuj z Ligo”. Będzie to doskonała okazja, aby zrzucić po zimie parę zbędnych kilogramów i przypomnieć sobie, że sport to zdrowie. W katowickim Parku Zadole odbędą się liczne pokazy, warsztaty i oczywiście nasze ulubione biegi z Ligo! Na miejscu nie zapomnimy również o bezpieczeństwie, ale tym zajmie się Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. 

Co policjanci przygotowali na zbliżający się wielkimi krokami Trening z Ligo mówi Arkadiusz Chudy z Wydziału Ruchu Drogowego.


W tym roku są z nami młodzi judocy z Uczniowskiego Klubu Sportowego JUDO OTORI Katowice i ich trenerka Hanna Rudawiec.


Mamy wielki dzień i nie mam na myśli tylko Dnia Dziecka. Zdradzę tylko, że będzie się działo… a więcej o tym co dokładnie, gdzie i dlaczego - opowie Magdalena Pańczyk.

Zobacz także Wiadomości regionalne

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA