Tablica. Oparzeni górnicy.

Podziękowań w Gliwicach stało się dziś zadość. Czy aby tylko nie za późno. Na terenie dawnej kopalni „Gliwice” odsłonięto tablice upamiętniającą Władysława Suleckiego. Był górnikiem, mieszkańcem Gliwic, który w latach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej walczył z komunizmem.


 

18 najciężej rannych we wczorajszym wypadku na Kopalni Mysłowice-Wesoła górników przebywa w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Jaki jest ich stan? Z rodzinami i lekarzami rozmawiała Joanna Opas. Górnicy mają poparzone od 20 do 80 procent powierzchni ciała, większość ma także poparzenia dróg oddechowych. Konieczna jest hodowla skóry, gdyż jak mówią lekarze, nie ma skąd jej pobrać do przeszczepu. Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl