Bezpieczne Życie. Zjazd Solidarności. Centrum przesiadkowe.

Kilkanaście częstochowskich szkół podstawowych przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne Życie". Zorganizowana przez straż pożarną polega na przekazywaniu uczniom klas drugich podstawowej wiedzy nt. reagowania w sytuacjach zagrożenia życia. Strażacy przygotowali specjalne podręczniki i przeszkolili nauczycieli, którzy przez cały rok szkolny będą przekazywać zdobytą wiedzę najmłodszym.


 

W Bielsku-Białej trwa Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ Solidarność. Podczas pierwszego dnia najważniejszym wydarzeniem miały być wybory nowego przewodniczacego związku, ale wiekszość delegatów stawiała na ponowny wybór Piotra Dudy.


 

Kto z państwa podróżuje komunikacją miejską i musi się przesiadać w centrum Chorzowa z pewnością wie, jak dużych problemów to nastręcza. Nie dość, że przystanki są oddalone od siebie, to na dodatek trudno określić, z którego przystanku odjeżdża dana linia. Jednak wkrótce ma to się zmienić. W siedzibie Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie podpisano dziś umowę na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego, które będzie zlokalizowane pod estakadą. Z jednego przystanku będą odjeżdżały wszystkie linie tramwajowe i autobusowe. Co da budowa takiego centrum, z jakimi utrudnieniami będzie się trzeba liczyć? Tak to już jest, że zanim będzie dobrze, musi być źle. Na szczęście zasadnicza część prac ma się zakończyć już z końcem maja przyszłego roku. Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl