Czytaj. Błąkające się psy. Pudełko życia.

Do niedzieli w Częstochowie potrwa Festiwal Dekonstrukcji Słowa "Czytaj". To impreza, która promuje słowo pisane, pozwala na zabawę słowem i daje radość z czytania. Czytanie promowane jest poprzez warsztaty, spotkania z autorami, koncerty i film. W sumie ponad 30 wydarzeń przygotowano w ramach trwającej od poniedziałku czwartej już edycji. A warsztaty książki dotykowej odbędą się w niedzielę w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. Książeczki, które powstaną, trafią do Ośrodka Wychowawczo-Rewalidacyjnego Polskiego Związku Niewidomych. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej www.czytaj.festiwal.info.


 

Na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, a konkretnie w Rokitnie Szlacheckim problemem od kilku lat są psy błąkające się po ulicach. Najbardziej zagrożeni czują się właściciele agrogospodarstwa, którym co jakiś czas giną z zagrody zwierzęta. W bezpośrednim sąsiedztwie gmina ustawiła specjalną klatę z przynętą. W ciągu kilku dni żaden pies jednak się nie złapał.


 

picture_120_04Zwyczajne pudełko, które może uratować życie. W Sosnowcu rusza projekt "Pudełko życia". W symbolicznym opakowaniu, oznakowanym charakterystyczną naklejką, będą umieszczane niezbędne informacje o danej osobie, które mogą uratować jej życie podczas akcji ratunkowej. Sosnowiecki samorząd jest jednym z nielicznych w Polsce, które wprowadza takie rozwiązanie.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl