Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach planuje utworzyć w Parku Repeckim w Tarnowskich Górach rezerwat przyrody. Pomysł ten spotkał się z krytyką części mieszkańców. By zbadać sprawę, reporterka Radia Katowice Agnieszka Loch odwiedziła Repty.
Jak zapowiada Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach, konsultacje społeczne w sprawie Parku Repeckiego odbędą się w pierwszej połowie kwietnia. Mają być połączone z wizytą w Parku i pokazaniem mieszkańcom planowanych inwestycji.
Społecznicy petycję do Urzędu Miasta w sprawie Parku złożą w najbliższych dniach.
Autor: Agnieszka Loch
Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.
Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.
Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.
Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?
Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl