Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Protest pod Szyndzielnią. Protest pielęgniarek. DTŚ.
20.10.2014
16:45:00

Czy atrakcyjny pod względem krajobrazowym, spory teren pod Szyndzielnią w Bielsku-Białej, zmieni się w osiedle mieszkaniowe? Niestety, istnieją takie obawy. Wyłożony właśnie do konsultacji mieszkańców miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dotyczący atrakcyjnego przyrodniczo i krajobrazowo terenu, dopuszcza w tym miejscu budowę hoteli. Mieszkańcy obawiają się, że to furtka pozostawiona przez urzędników do tego, żeby za jakiś czas na tym terenie nie powstały hotele, lecz po prostu osiedle deweloperskie z mieszkaniami na sprzedaż. Sprawę badał nasz reporter Andrzej Ochodek.


 

W Częstochowie pielęgniarki i położne szpitala miejskiego domagają się podwyżek. Ponad 160 osób zebrało się dziś przed gabinetem dyrektora żądając natychmiastowych rozmów w tej sprawie. Protestujący argumentują, że od 8 lat ich wypłaty nie wzrosły. Dyrekcja szpitala tłumaczy, że nie ma na to pieniędzy. Do spotkania z dyrektorem doszło za zamkniętymi drzwiami. Protest został wstrzymany do jutra, kiedy to o godzinie 10:00 ma odbyć się kolejne spotkanie w sprawie podwyżek dla pielęgniarek i położnych. Wszpitalu był Krzysztof Słabikowski.

#audio2

 

Kolejny kluczowy dla kierowców odcinek DTŚ-ki zostanie oddany do użytku najprawdopodobniej w połowie listopada. Dziś trasę testował marszałek województwa, Mirosław Sekuła, który pozytywnie ją zaopiniował i dodał, że cała trasa, to najważniejsza inwestycja województwa. To ważny moment dla kierowców, ponieważ węzeł który powstał pozwala z DTŚ-ki zjechać bezpośrednio na A1. Sprawą zajęła się Agnieszka Niewolańska.

#audio3Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA