Jubileusz. Uniwersytet licealisty. Wybuch.

Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie świętuje dziś jubileusz 20-lecia działalności. Nowoczesna szkoła z doskonałym wyposażeniem uczy i dokształca strażaków z całej Polski. Dzienne i zaoczne kursy ukończyło już kilka tysięcy strażaków. Jubileusz zainaugurowała msza święta w intencji strażaków na Jasnej Górze. W centrum tego miasta na Placu Biegańskiego odbyło się uroczyste ślubowanie 18 turnusu studium dziennego aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Dziś jednak mimo święta szkoły uwaga strażaków skierowana jest na Katowice i wybuch gazu w kamienicy. W akcji ratowniczej udział biorą także strażacy z Częstochowy. 


 

Gaudeamus Igitur słyszeli dzisiaj licealiści, laureaci konkursu organizowanego przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. W projekcie edukacyjnym "Uniwersytet Licealisty" uczestniczy czterdzieścioro uczniów z ponad 26 śląskich placówek. Przez cały rok, pod okiem pracowników naukowo-dydaktycznych, młodzi ludzie będą zapoznawać się z teoretycznymi i praktycznymi tajnikami pracy lekarza. Projekt to krok do realizacji marzeń młodych ludzi, pragnących zostać w przyszłości lekarzami. To też szansa na to, aby zachęcić najlepszych uczniów do studiowania właśnie na śląskiej uczelni. Przed licealistami dużo pracy. 


 

Wciąż trwają poszukiwania 3 osób, które mogą znajdować się pod gruzami zawalonej kamienicy w centrum Katowic. Przed 5:00 rano doszło do wybuchu najprawdopodobniej gazu. Kilka osób jest w szpitalu, w sumie ewakuowano 15 mieszkańców. Po trojgu ślad zaginął. Jak się nieoficjalnie dowiedziało Radio Katowice, to Dariusz Kmiecik, dziennikarz TVN-u oraz jego żona Brygida Frosztęga-Kmiecik, dziennikarka TVP Katowice i ich dziecko.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl