Talerze. Pomoc. Katastrofa.

Jutro na antenie Radia Katowice odbędzie się licytacja ozdobionych przez dzieci z Domu Aniołów Stróżów talerzy. Placówka z katowickiego Załęża opiekuje się dziećmi z najbiedniejszych rodzin i prowadzi świetlice terapeutyczne. Niestety, organizacja ta boryka się z problemami finansowymi, o czym informowaliśmy parę tygodni temu. W tej sytuacji dzieci i młodzież sama postanowiła zadbać o swoją przyszłość, a my przyłączamy się do akcji. Z pieniędzy uzyskanych od państwa w licytacji Dom Aniołów Stróżów będzie mógł dalej funkcjonować. I mimo tej trudnej sytuacji, organizacja potrzebująca pomoże innym potrzebującym. Po zawaleniu się kamienicy w centrum Katowic, Dom Aniołów Stróżów postanowił podzielić się uzyskanymi środkami na rzecz rodzin poszkodowanych w tej tragedii. Do akcji włączyć się można jutro podczas licytacji w godzinach od 13:00 do 15:00, a także poprzez uczestnictwo w katowickiej Fabryce Porcelany. Na miejscu każdy chętny będzie mógł ozdobić swój talerz, można również ofiarować datki. 


 

Większość poszkodowanych we wczorajszym wybuchu gazu straciła cały dorobek swojego życia. Chociaż miasto i Caritas obiecały im pomoc, to jednak za mało, by rozpocząć wszystko od nowa i dorabiać się od przysłowiowej łyżki. Dlatego apel do państwa, naszych słuchaczy, by pomóc poszkodowanym rodzinom. Mamy taką nadzieję. Każdy, kto chce pomóc, może się kontaktować zarówno z Caritasem, jak i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.


 

Od wczoraj najważniejszym tematem w naszym regionie jest wybuch gazu w jednej z katowickich kamienic. Na miejscu trwa porządkowanie rumowiska, do mieszkań, które ocalały, na chwilę w asyście strażaka będą mogli wejść poszkodowani by zabrać najcenniejsze rzeczy.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl