Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Miś. Dziki. Oparzeniówka.
27.10.2014
16:45:00

mis_120Czy w Częstochowie stanie "Miś" z filmu Stanisława Barei? to się dopiero okaże. Miś "na skalę naszych możliwości" jest jedną z propozycji złożonych do pierwszego w historii budżetu partycypacyjnego tego miasta. Częstochowianie złożyli około pół tysiąca wniosków. Najczęściej dotyczą one budowy placów zabaw, rekreacji ruchowej, remontów i budowy chodników, ale są też i oryginalne propozycje. Choć miasto zapewnia anonimowość wnioskodawcom, to ich propozycje już są omawiane. Do końca listopada trwa weryfikacja wniosków pod względem formalno-prawnym, a w grudniu odbędzie się głosowanie na najlepsze propozycje. Budżet partycypacyjny Częstochowy wynosi blisko 6 mln. złotych co stanowi 0,6 procent przyszłorocznego budżetu tego miasta. Budżetowej propozycji przyjżała się Izabela Czerczer.


 

Plaga – tak mówią mieszkańcy. W tym roku dzielnice Sosnowca, jak np. Maczki czy Kazimierz, stały się prawdziwie dzikimi dzielnicami, ponieważ to właśnie dziki czują się tam bezpieczniej niż sami mieszkańcy. Kończą się uprawy, rolnicy zbierają plony z pól, w związku z czym dziki muszą stołować się gdzie indziej i coraz śmielej odwiedzają gospodarstwa, spacerują ulicami, a zwykłe ogrodzenia nie stanowią dla nich przeszkód. Mieszkańcy Sosnowca najbardziej boją się o dzieci, które rano wyruszają do szkoły. Dziki tropiła Agnieszka Niewolańska.


 

Jedna z najlepszych na świecie klinik, w której, śmiało można powiedzieć, że nie raz dochodzi do prawdziwego cudu, a to wszystko za sprawą najnowocześniejszego sprzętu i świetnych specjalistów. Mowa oczywiście o Siemianowickim Centrum Leczenia Oparzeń, o którym ostatnio jest dość głośno. Na czym polega fenomen placówki, sprawdzała Monika Krasińska.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA