Cieszyński Park Handlowy. Nowy szpital. Pomoc dla dłużników.

przejsciegrancieszynboguszowice_och_120Kiedyś najbardziej oblegane przejście graniczne na naszej południowej granicy. Cieszyn Boguszowice to dziś, poza wieloma pustymi budynkami, miejsce parkowania tirów i oczywiście, swobodnego przejazdu do i z Polski. W 2015 roku ma tu powstać Cieszyński Park Handlowy. Jedno jest pewne, Czesi będą mieli bliżej na zakupy w branży budowlanej. Sprawie przyglądał się Andrzej Ochodek.


 

20141028_123514_120Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka uroczyście otwarto dziś w Zabrzu. Jest to jeden z najnowocześniejszych szpitali ginekologiczno-położniczych w Polsce. Placówka oferuje szereg usług, między innymi opiekę neonatologiczną noworodków, czy też możliwość korzystania z poradni laktacyjnej. Oprócz tego każda mama tuż po porodzie będzie tu mogła na stałe przebywać ze swoim dzieckiem. Do Zabrza udał się nasz reporter Łukasz Szwej.


 

W Tychach rozpoczął się pilotażowy program pomocy dłużnikom. Pod hasłem "Zaradni", do ponad tysiąca osób wysłane zostały zaproszenia na warsztaty, które pomogą wyjść z długów. Partnerem programu jest Centrum Integracji Społecznej w Tychach. Uczestnicy warsztatów w ramach programu "zaradni" będą uczyć się planować domowy budżet, pracownicy socjalni będą pomagać w szukaniu pracy. Najaktywniejszym część długu zostanie anulowana. Nasza reporterka, Ewelina Kosałka-Passia sprawdziła, jak dużym problemem mogą być długi.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice