Wybory. Pomoc dla Kuby. Kalendarz.

Im wyżej tym gorzej. Samorządowcy z powiatu cieszyńskiego zastanawiają się, dlaczego wyborcy, oddając ważne głosy w wyborach do gmin i na wójtów, burmistrzów, często nie robią tego lub robią źle w przypadku glosowania na swoich przedstawicieli do powiatu i sejmiku samorządowego? To w wielu przypadkach kilkanaście procent nieważnych głosów. Dlaczego tak się dzieje?


 

O Kubie Szlachcicu mówiliśmy już na naszej antenie. To 14-latek z Zawiercia, który od trzech lat walczy z groźnym nowotworem. W tej chwili jedyną szansą na powrót do zdrowia jest operacja poza granicami naszego kraju. I tu pojawia się problem finansowy. Kuba potrzebuje pół miliona złotych. Mimo trudności nie traci nadziei, zwłaszcza w takich chwilach jak dziś.


 

Częstochowa ma już gotowy kalendarz na 2015 rok. To 12 różnych spojrzeń artysty malarza Bartosza Frączka na miasto. Barwny i intrygujący spacer po Częstochowie, w którym mieszkańcy odnajdą i te znane, i te mniej znane motywy z przestrzeni miejskiej. Prezentację miejskiego kalendarza połączono z wernisażem obrazów Bartosza Frączka, bo najpierw powstały obrazy, a potem ich reprodukcje znalazły się w kalendarzu.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice