Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Wybuch gazu. Nowe organy. Grafficiarze.
26.11.2014
16:45:00

wybuchmonia_120Kolejny wybuch gazu w naszym regionie. Tym razem w jednym z bytomskich bloków. Prokuratura postanowiła już o przedstawieniu mężczyźnie, w którego mieszkaniu nastąpił wybuch, zarzutu sprowadzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia. Zdaniem śledczych to nie był wypadek, a celowe działanie. Na miejscu była nasza reporterka, Monia Krasińska.


 

W Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bieruniu Nowym rozbrzmiały dźwięki nowych organów. Organów, które były marzeniem wielu parafian, w tym m.in. Norberta Jaromina, który specjalne założył Stowarzyszenie Pro Harmonia, które zbierało pieniądze. Nowy kościelny nabytek jest wyjątkowy m.in. ze względu na budowę, a tym samym jest jednym z nielicznych tego typy nabytków kościelnych w naszym województwie. Nowe organy mają być początkiem nowej tradycji organizowania koncertów z udziałem wybitnych artystów. Z proboszczem bieruńskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, Janem Dąbkiem i z organistą Rafałem Borkowym rozmawiała Gabriela Kaczyńska. 


 

Caritas wspólnie z Urzędem Miasta w Częstochowie przygotował specjalny program "Animator Kultury. Od pomysłu do Realizacji". Zakłada on przygotowanie młodych ludzi do podejmowania działań kulturalnych na poziomie społeczności lokalnej. W ramach projektu zorganizowano konkurs plastyczny, którego laureaci wspierani przez profesjonalnego "grafficiarza" pomalowali dziś wspólnie miejski autobus. Ich pracy przyglądał się Krzysztof Słabikowski.

#audio3Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA