Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Kot w worku. Wulgaryzmy. Baby boom w zoo.
17.12.2014
16:45:00

Doszły nas słuchy, że w kilku miastach w naszym regionie przechadzały się wielkie koty. To nie inwazja, to tylko akcja śląskiej Inspekcji Handlowej pt. "Nie kupuj kota w worku". Inspektorzy przebrani za koty uświadamiają przechodniów o prawach konsumenckich i gdzie ewentualnie mogą się zwrócić w przypadku trudności z ich egzekwowaniem. Tegoroczna akcja potrwa jeszcze do 19 grudnia. A my pamiętajmy, szczególnie teraz, w okresie przedświątecznym, aby zwracać uwagę na to co i od kogo kupujemy. A jeśli już poczujemy się oszukani, pamiętajmy, że mamy swoje prawa.


 

Ponoć 80 procent Polaków przeklina, dziś powinniśmy się powstrzymać, obchodzimy dzień bez wulgaryzmów. Łukasz Kałuża sprawdzał po co to robimy i czy rzeczywiście brzydkie wyrazy stają się czymś normalnym, do czego powinniśmy się przyzwyczajać.


 

 

Chociaż grudzień w pełni, to w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie od późnej jesieni trwa prawdziwy baby boom. Urodziło się kilka nowych zwierząt, jeden z gatunków rozmnożył się nawet pierwszy raz od kilkunastu lat. Które pary doczekały się potomstwa i czy faktycznie wyjątkowo wysokie temperatury za oknem spowodowały, że zegar biologiczny zwariował? Z tą pogodą coś musi być na rzeczy, bo podobno nawet niedźwiedzie w górach nie zasnęły. Te w zoo są podobno baaaaardzo ospałe.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA