Mistrzowie Śląska Dziennikarzy

fot. Kurier Słwkowski

Reprezentacje piłkarskie dziennikarzy śląskich mediów rozegrały mecze w halowej piłce nożnej w Sławkowie. W przeddzień WOŚP, już po raz dwunasty, zorganizowano tam Noworoczny Turniej o Puchar Burmistrza Sławkowa.

Impreza jest zarazem okazją do zabawy z kibicami, którzy biorą udział np. w konkursie strzelania rzutów karnych najlepszemu bramkarzowi turnieju. Tradycyjnie też wśród uczestników kwestowali wolontariusze Orkiestry Owsiaka.

W tym roku zabrakło pomysłodawcy turnieju, byłego burmistrza Sławkowa Bronisława Goraja, który zmarł we wrześniu ubiegłego roku oraz dziennikarza katowickiego TVN-u, Darka Kmiecika, który jako kapitan prowadził swój zespół od poczatku tych rozgrywek. Darek Kmiecik zginął tragicznie w niedawnej katastrofie budowlanej w Katowicach. Chwilą ciszy uczczono ich pamięć.

Najlepszą drużyną Turnieju Piłki Halowej o Puchar Burmistrza Sławkowa, w tym roku okazała się reprezentacja Radia Katowice, a nasz kolega Wojtek Pacula uznany został Najlepszym Bramkarzem. Nasi koledzy okazali się lepsi w meczu finałowym od wspólnej reprezentacji Dziennika Zachodniego i portalu Ekstraklasa.net. Reprezentacja Radia Katowice bierze w tych rozgrywkach udział od samego początku, ale nigdy, jak dotąd, nie zdobyła tego trofeum.

Piłkarskie zmagania, z mikrofonem obserwował Tadeusz Musioł.Radiowe Wydarzenia