Rozbiórka. WOŚP. Górnictwo.

Trwa wyburzanie budynku Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Katowicach. Budynek powstał w latach 70. i przez lata wpisał się w krajobraz miasta. Wielu mieszkańców, szczególnie tych starszych, przyzwyczaiło się do tego, że koło Spodka znajduję się wysoki budynek. Młodsze pokolenie uważało, że raczej "straszy" niż dodaje uroku miastu. Przez ostanie lata budynek stał pusty i był wykorzystywany jako powierzchnia reklamowa. W latach świetności pracowało w nim około dwa tysiące osób. Wielu mieszkańców nie pamięta lub nie zna historii budynku DOKP. Firma TDJ Estate, która kupiła budynek DOKP, zamierza wybudować koło Ronda w Katowicach kompleks biurowo-usługowy. Wizualizacja nowego obiektu ma być zaprezentowana na przełomie marca i kwietnia. Wtedy dowiemy się także, kiedy zakończą się prace i nowy budynek zostanie oddany do użytku.


 

23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. W tym roku grała dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych, a także dla godnej opieki medycznej seniorów. Czas zatem na pierwsze podsumowania.


 

 

Nasi reporterzy od rana sprawdzają, co dzieje się w związku z protestami górniczymi w regionie. Ewelina Kosałka-Passia zebrała wydarzenia ostatnich godzin na Śląsku.


 


Jaworzno na 102.02 FM:

Mieszkańcy Jaworzna postanowili zmienić swoje najbliższe otoczenie. Rozpoczęły się konsultacje i warsztaty, które mają doprowadzić do tego, by Park Lotników Polskich odzyskał dawny blask. W miniony weekend odbył się pierwszy etap projektu. Mieszkańcy zwiedzali park i projektowali.


 

Częstochowa na 98.4 FM:

Kulturę lokalną tworzą ludzie pasjonaci. W Koszęcinie działają oni wokół Gminnego Domu Kultury. Jest w nim kilka sekcji różnych zainteresowań, obserwatorium astronomiczne a także znane przed laty kino "Panorama", które przegrało konkurencję z nowoczesnością, ale jest za sprawą jego wieloletniego kinooperatora, pana Andrzeja Beksy, żywą historią projekcji filmowej.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice