Drugi dzień konwencji Zjednoczonej Prawicy.

fot. Mariusz Masiarek

Sobota to drugi dzień konwencji Zjednoczonej Prawicy w Katowicach. Najważniejszym punktem wydarzenia będą wystąpienia liderów obozu rządzącego

O 11:30 przemówienia wygłoszą prezesi partii tworzących Zjednoczoną Prawicę, czyli Jarosław Kaczyński (PiS), Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska) i Jarosław Gowin (Porozumienie). Na godzinę 15 są natomiast zaplanowane wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego oraz byłej premier, a obecnie europoseł Beaty Szydło.

Tadeusz Cymański, wiceszef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, spodziewa się, że wystąpienia liderów Zjednoczonej Prawicy będą miały charakter mobilizacyjny i zachęcający do pracy nad programem. Polityk uważa, że mogą zostać w nich zasygnalizowane również jakieś kierunki zmian.  

W sobotę odbędzie się łącznie 9 sesji plenarnych, m. in. edukacja i sport, kultura i media, finanse publiczne w służbie Polski. Do tego przewidzianych jest kilkadziesiąt paneli specjalistycznych. Wśród nich są na przykład kolej plus i program dla Śląska. Konwencja Zjednoczonej Prawicy w Katowicach potrwa do niedzieli.

/iar/mm/