Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży

Wczoraj oficjalnie już ogłoszono szczegółowy plan pobytu Ojca św. Franciszka w Polsce.  27 lipca przybywa na wielkie spotkanie z młodzieżą całego świata i tym samym rozpoczynają się  XXXI Światowe Dni Młodzieży. W archidiecezji katowickiej podobnie jak we wszystkich innych diecezjach już od dawna trwają przygotowania do tego spotkania. Dekretem podpisanym przez arcybiskupa Wiktora Skworca 18 czerwca 2014 powołano Diecezjalne Centrum ŚDM w katowickiej metropolii. O pracy wolontariuszy i ich najważniejszych obecnie zadaniach rozmawiamy z Kingą Ludwiczak sekretarzem Diecezjalnego  Centrum ŚDM.

Naszym gościem specjalnym w Drodze będzie dziś Dominika Krupińska autorka katolickiego poradnika dla dorosłych dzieci alkoholików. Fragment recenzji o Józefa Augustyna SJ zamieszczony w książce niech będzie rekomendacją tej rozmowy.

[…] Jeżeli psychoterapie, prowadzone latami i coraz to doskonalszymi metodami, często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, to zwykle dlatego, że nie są one kontynuowane przez osobiste, naznaczone wolnością zaangażowanie w pracę dla własnego życia.
Tymczasem autorka mówi czytelnikowi jasno, że życie nie zależy najpierw od utrwalonych przez lata mechanizmów psychologicznych w rodzinie alkoholowej, ale od niego samego: od zaangażowania jego wolności we własny los. Książka mobilizuje do wysiłku, który otwiera perspektywę na lepsze życie i daje nadzieję na zmianę."Droga" to ekumeniczny magazyn religijny prezentujący nie tylko fakty z życia Kościoła, ale także informacje, które zainteresują wszystkich wierzących.

Droga