Po konferencji reprezentacji: Czeka nas arcytrudne spotkanie

fot. laczynaspilka.pl

Przebywająca w swojej bazie reprezentacja Polski w piłce nożnej przygotowuje się do czwartkowego spotkania z Niemcami.

Dziś po południu z dziennikarzami spotkali się piłkarze Jakub Wawrzyniak, Bartosz Kapustka oraz trener Bogdan Zając, który powiedział jaki jest stan zdrowia Wojciecha Szczęsnego:

Nie ma co ukrywać, że uraz Wojtka jest dosyć poważny. Z godziny na godzinę jest coraz lepiej. Najbliższe dni pokażą czy będzie miał szansę na występ z Niemcami. Jest stały kontakt z lekarzem, fizjoterapeuci pracują na okrągło, ale pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Jeśli jego występ okaże się niemożliwy, podejmiemy odpowiednią decyzję.

O meczu z Niemcami:

Wiemy z kim gramy i nie ma co ukrywać, czeka nas arcytrudne spotkanie. Niemcy pokazali, że ich konsekwencja i jakość gry jest na bardzo wysokim poziomie. Chcemy walczyć o punkty. Miejmy nadzieję, że napiszemy piękną historię.

Jak podaje portal laczynaspilka.pl Jakub Wawrzyniak zachowuje spokój pytany o atmosferę w kadrze:

Po meczu z Irlandią nie popadliśmy w euforię, po prostu zrobiliśmy swoje. Nikt nie myśli o tym, że celem jest wyjście z grupy – skupiamy się na każdym kolejnym meczu, nie wybiegamy w przyszłość. W czwartek zagramy z mistrzami świata, ale naszą drużynę stać na to, aby pokusić się o trzy punkty.

 


Wiadomości sportowe