Na skoki najlepszy Kot, Maciej Kot

fot. twitter.com

Nazywam się Kot, Maciej Kot – tak być może przywita sympatyków skoków narciarskich reprezentant Polski.

Maciej Kot został zwycięzcą pierwszego tegorocznego konkursu 23. Edycji Letniej Grand Prix w skokach narciarskich, Kamil Stoch zajął drugie miejsce, a Austriak Stefan Kraft był trzecie.

Już na treningach przed kwalifikacjami zawodów Letniej Grand Prix świetnie prezentował się Kamil Stoch. Był najlepszy na drugim treningu, z kolei na pierwszym zajął drugie miejsce.

Do konkursu przystąpiło w sumie 46 skoczków, w tyms ześciu zawodników polskiej kadry A. Poza Maciejem Kotem i Kamilem Stochem, na rozbiegu pojawili się również Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Klemens Murańka i Piotr Żyła.

Łącznie we Francji  punkty zdobywali wszyscy podopieczni Horngachera. W drugiej dziesiątce rywalizację ukończyli Klemens Murańka i Piotr Żyła (14. i 15. Miejsce). 21. był Dawid Kubacki, a 24. Jakub Wolny.

Również dzisiaj zadebiutowała jedyna w zawodach cyklu Grand Prix kobiet, nasza reprezentantka Kinga Rajda i udało się jej osiągnąć całkiem dobry rezultat. Kinga zdobyła pierwsze punkty w klasyfikacji Grand Prix, bo zajęła 28. miejsce. Wygrała Japonka Sara Takanashi, druga była Chiara Hoeltzl z Austrii, trzecia Japonka Yuki Ito.

Kolejne konkursy z cyklu letniej GP odbędą się w Wiśle – drużynowy oraz indywidualny. Jak zapewnia wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz, na żywo, zawody w Wiśle Malince będzie mogło obejrzeć ok. 5,5 tysiąca kibiców.

W sumie, w sezonie letnim, rozegranych zostanie 13 konkursów. Cykl zakończą 2 października zawody w Klingenthal.


Podobne artykuły