Kaczmarek i Kasprzak żużlowymi bohaterami sobotnich finałów

fot. facebook.com

W sobotę na częstochowskim torze odbył się finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, a w Guestrow 1. finał Indywidualnych Mistrzostw Europy.

Najlepszy w Częstochowie okazał się Daniel Kaczmarek. Na podium stanęli także Paweł Przedpełski i Bartosz Smektała. Piąte miejsce zajął Kacper Woryna, reprezentujący barwy ROW-u Rybnik.

Dla Daniela Kaczmarka, zawodnika Fogo Unii Leszno, ten weekend był wyjątkowo udany. Wczoraj został młodzieżowym mistrzem Polski w parach, a dzisiaj indywidualnie.

Jednak pomimo wysokiego poziomu, finał MIMP na torze w Częstochowie nie spotkał się z dużym zainteresowaniem kibiców. Pomiędzy najlepszymi juniorami w Polsce (w stawce zabrakło tylko Bartosza Zmarzlika – młodzieżowego mistrza świata, który w tym sezonie zrezygnował ze startu we wszystkich rozgrywkach juniorskich w kraju) nie brakowało zaciętej walki. Imponował w tym elemencie zwłaszcza Woryna.

Z kolei w Guestrow, podczas 1. Finału Indywidualnych Mistrzostw Europy, bardzo dobrze zaprezentowali się Polacy: Krzysztof Kasprzak, Janusz Kołodziej i Przemysław Pawlicki. Wszyscy zakwalifikowali się do biegu finałowego. Jednak z powodu ulewnego deszczu i fatalnego stanu toru, bieg ten się nie odbył i ostatecznie zaliczono klasyfikację po fazie zasadniczej. Zwycięzcą zawodów został Martin Vaculik. Na drugim stopniu podium stanął Krzysztof Kasprzak, a trzeci był Kai Huckenbeck.


Podobne artykuły