Kolejny dzień Festiwalu Teatrów Lalek "Katowice-Dzieciom"

Kolejny dzień 11. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Katowice-Dzieciom" będzie okazją do zobaczenia spektakli konkursowych, wystawy malarstwa, a ponadto dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach w Miejskim Domu Kultury "Koszutka", które o godz. 10.00 poprowadzą aktorzy z Hiszpanii.

W Galerii "Ateneum" o godzinie 9.30 i o 11.30 Iwanowski Teatr Lalek z Rosji pokaże "Album dziecięcy Czajkowskiego". Będziński Teatr Dzieci Zagłębia na scenie kinoteatru Rialto zaprezentuje "Bajkę-Zjajkę", która oprócz zabawy, zawiera także walory poznawcze: jest opowieścią o poznawaniu świata, dorastaniu i narodzinach przyjaźni. Spektakl, który mogą oglądać już półroczne maluchy rozpocznie się o godzinie 9.30 i o 11.00.

Także o godzinie 11-tej, ale nie w Katowicach, a w żywieckim klubie "Śrubka" teatr z Montrealu pokaże interaktywną i żartobliwią "Opowieść o drzewie".

W Katowicach, na scenie Teatru Śląskiego, Teatr Lalek Banialuka z Bielska-Białej przedstawi o godzinie 14.00 i o 17.00 zapadający w pamięć widzów spektakl "Złoty klucz".

Wśród festiwalowych wydarzeń jest też wernisaż malarstwa Beaty Wąsowskiej, która nawiązuje do wielkich tradycji koloryzmu polskiego. Otwarcie wystawy w Galerii Ateneum zaplanowano na godzinę 19.00.

Autor: Marlena Barasińska


Wiadomości kulturalne