Wernisaż "Moda przemija - Mazuś pozostanie"

W Biurze Promocji Bytomia, mieszczącym się przy Rynku, zostanie otwarta o godz. 17-tej wystawa malarstwa Stanisława Mazusia.

Artysta od lat wierny jest hasłu, że "tylko systematyczno - tytaniczna praca czyni MISTRZA" i udawadnia, że "tylko dzięki rzetelnie opanowanemu warsztatowi można tworzyć cudowności wzbudzające zachwyt odbiorców". Jego niewyczerpalnym źródłem inspiracji jest obserwacja życia i natury. Jak twierdzi: "Malowaniem (... składa) hołd Twórcy wszechświata, żarliwie prosząc o dar widzenia, aby każdy człowiek czuł potrzebę obcowania z pięknem odrzucając negatywne emocje: fanatyzm religijny i polityczny, zazdrość; egoizm, mściwość, pogardę, nienawiść, pazerność i pomówienia".

Prace Stanisława Mazusia znajdują się we wszystkich ważniejszych muzeach w Polsce i za granicą: w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Sztokholmie, Mediolanie, Wiedniu, Pradze, Sofii, Bratysławie oraz w słynnej Galerii Uffizi we Florencji.

Wernisaż zatytułowany "Moda przemija - Mazuś pozostanie" w Biurze Promocji Bytomia rozpocznie się o godzinie 17-tej. Wystawa prezentowana tam będzie do 26 października.

Autor: Marlena Barasińska


Wiadomości kulturalne