Brzoza i pokrzywa

Zaglądamy do Tarnowskich Gór gdzie w tym roku wiosna nadeszła wyjątkowo głośno. Sprawdzimy, czy powietrze w Katowicach jest już lepsze. Przekażemy relację z akcji sadzenia drzew. Będzie też o narodzinach pewnego sympatycznego zwierzaczka w śląskim Zoo.

W Wysypisku kolejny raz wybieramy się też w Beskidy, by posłuchać o tradycji zielarskiej przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Tym razem w roli głównej brzoza oraz pokrzywa. Do czego zatem mogą się nam przydać? Opowiadają Zuzanna Bujok, Danuta Szarzec i Ewa Szarzec.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach