Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Mieszkanie. Instalacja lotnicza. Targowisko. Mukowiscydoza.
27.02.2019
16:46:00

Wspólnie uczą się, bawią i wykonują obowiązki domowe. W Sosnowcu ruszyło, jedno z pierwszych w kraju, mieszkanie treningowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Na parapetówkę z pyszną kawę i samodzielnie upieczonym ciastem, mieszkańcy zaprosili reporterkę Polskiego Radia Katowice, Agnieszka Loch.


 

Dzięki nowoczesnym technologiom i wirtualnej rzeczywistości mieszkańcy Bytomia mogli przenieść się dziś z rynku prosto na płytę lotniska Chopina w Warszawie. Specjalne gogle umożliwiały wczucie się w jednego z członków załogi. Wydarzenie zainteresować miało młodych ludzi lotnictwem i zachęcić do nauki w tym kierunku. Koordynatorem lotniska został tymczasowo reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


Kiedy pod koniec ub. roku bielska PSS "Społem" zgłosiła, że chce sprzedać teren targowiska przy ul.Lompy, w stolicy Podbeskidzia zrobiło się nerwowo. "Bo to tradycja, historia dzielnicy i nie wolno tak gruntu byle komu sprzedać" - mówiono. Od razu pojawiły się podpowiedzi, by miasto kupiło targ. Pytanie brzmiało: czy magistrat kupi bazar, do którego dotychczasowy zarządca dopłaca 200 tys złotych rocznie? Wczoraj na sesji padła deklaracja prezydenta Jarosława Klimaszewskiego, że miasto chce kupić targ przy Lompy ale teraz dopiero mogą - jak to mówią - zacząć się schody. Sprawą zainteresował się Jarosław Krajewski.


 

"NIE WIDAĆ PRAWDA?” - takie hasło towarzyszy trwającemu Ogólnopolskiemu Tygodniowi Mukowiscydozy, w który włączyło się także Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Mukowiscydoza to choroba,  która jest w stanie zrujnować  życie pacjenta nie tylko fizycznie, ale psychicznie. Jeszcze do niedawna przed dziećmi z mukowiscydozą kreślono czarną przyszłość, a wręcz nie dawano im nadziei, że wejdą w dorosłe życie. Dziś przeżycie zwiększyło się trzy-, a nawet czterokrotnie i w Polsce powstaje coraz więcej oddziałów dla dorosłych z mukowiscydozą. Choroba ta wymaga jednak ogromnej determinacji - dzieci i ich rodziców, a także lekarzy, fizjoterapeutów i sztabu innych specjalistów. Do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka wybrała się dziś Jadwiga Woźnikowska.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA