Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Dzień Kobiet. Technologia. Tramwaje.
08.03.2019
17:43:00

Piękne, inteligentne, czarujące i niezwykłe. Każda z nich jest inna, a bez nich świat byłby smutny. Kobiety. W dniu ich święta wybraliśmy się na katowicki Rynek... Kwiaty, w zamian za uśmiech, rozdawał dziś m.in. Łukasz Szwej, który przygotował to nagranie. Z badań ankietowych wynika, że 65 proc. Polaków postrzega zawód automatyka czy robotyka jako męski, 64 proc. sądzi to samo o profesji inżyniera energetyka, a 59 proc. o programiście. Mimo to coraz więcej absolwentek szkół średnich podejmuje trud nauki na kierunkach ścisłych. Coraz częściej jednak i z coraz większą odwagę w ten zmaskulinizowany świat wkraczają kobiety. Kobiety w branży technologicznej są coraz bardziej obecne. Wciąż nie jest to poziom satysfakcjonujący, jednakże postępujący rozwój technologiczny oraz wzrost wymagań branży technologicznej wymusza w naturalny sposób szerokie zaangażowanie całej populacji. Częstochowa świętuje jubileusz 60-lecia tramwajów. 8 marca 1959 pierwszy częstochowski tramwaj wyjechał na ulicę, pokonując siedmiokilometrową trasę z Kucelina do dzielnicy Tysiąclecie. Obecnie rozbudowana linia tramwajowa ma około 15 kilometrów długości i łączy dzielnice Stary Raków, Wrzosowiak, Kucelin i Północ z centrum miasta. W Dzień Kobiet częstochowski tramwaj ma swoje święto czyli jest także kobietą. Z okazji jubileuszu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie zaprasza w sobotę na otwarte drzwi zajezdni. Przygotowało liczne atrakcje, zwiedzanie zajezdni, przejazd autobusem "Londyńczykiem" po zajezdni, koncerty, pokaz pierwszej pomocy oraz paradę tramwajów na trasie od zajezdni do pętli w dzielnicy Północ. Zabawa od 10.00 do 15.00, na którą wybiera się Izabela Czerczer.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA