Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Wichury w regionie. Dzień Sołtysa. Podkomisja sejmowa na Podbeskidziu.
11.03.2019
17:45:00

Za nami niespokojna noc i poranek. Wichura, która przeszła przez województwo śląskie wyrządziła sporo szkód.

To między innymi utrudnienia w transporcie kolejowym, ale i połamane drzewa, uszkodzone samochody oraz budynki. Informacje na bieżąco zbierają reporterzy Radia Katowice. A wśród nich, prosto z centrum stolicy województwa – Marta Dobrowolska.


W Częstochowie i powiecie częstochowskim wiatr nie wyrządził poważniejszych szkód. Strażacy wyjeżdżali przede wszystkim by usuwać połamane gałęzie i konary drzew. 


Najpierw dwa orkany, potem halny, teraz jeszcze kolejna – nocna wichura. Żywiecki zabytkowy park Habsburgów po raz kolejny zniszczony został przez siły natury. O smutnych skutkach nocnej nawałnicy nad Żywiecczyzną – w relacji Katarzyny Graboń.


Wykorzystanie środków pochodzących z Unii Europejskiej w województwie śląskim – to główne tematy wyjazdowego posiedzenia sejmowej podkomisji do spraw wykorzystania środków unijnych. Posłowie spotkali się z samorządowcami i przedsiębiorcami w Milówce ale odwiedzili także tradycyjną owczarnię w Koniakowie.


Dziś obchodzimy Dzień Sołtysa, dlatego nie zapominamy o tak ważnej funkcji sprawowanej na wsi. Reportaż, który Państwu prezentujemy, jest dowodem na to, jak bardzo zmienia nam się świat. Kiedyś sołtys kojarzył się z jegomościem w starszym wieku, który dbając o zachowanie tradycji nie zapominał o walonkach i kufajce. Dziś walonki zamienia na mokasyny, kufajkę na garnitur, a traktor na wypasioną "brykę"... i wcale nie musi być mężczyzną. 

#audio7Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA