Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Panteon. Drony. Klub seniora. Morsowanie.
25.03.2019
18:00:00

Zasłużeni Ślązacy, którzy walczyli o polskość Śląska, a także promowali polską kulturę będą mieli swoje miejsce pamięci. W podziemiach Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach powstanie Panteon Górnośląski. Dziś  przedstawiciele władz regionu, arcybiskup metropolita katowicki Wiktor Skworc oraz  Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński podpisali w Warszawie list intencyjny w tej sprawie. Była tam równiez reporetrka Radia Katowice, Agnieszka Loch


Drony transportujące przesyłki, leki, a nawet krew - czy tak będzie wyglądać nasza przyszłość? Nie wyklucza tego zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, który dzisiaj debatował z ekspertami na temat zastosowania tych urządzeń. Uczestnicy debaty poruszyli między innymi temat stworzenia warunków dostępu do przestrzeni powietrznej nad miastami, która umożliwiłaby bezkolizyjne loty dronów. Możliwe, że pierwsze takie drony zobaczymy nad nami za około 2-3 lata. Materiał Pauliny Kurek.


W Nieznanicach w gminie Kłomnice działa Klub Seniora. Powstał w ubiegłym roku i od razu stał się centrum życia towarzyskiego i kulturalnego. Z zajęć i spotkań korzystają seniorzy nie tylko z Nieznanic, ale także z sąsiednich miejscowości: Zdrowa, Witkowice i Chorzenice. Klub Seniora w Nieznanicach powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków europejskich "Radosna młodzież, szczęśliwi seniorzy z terenu Gminy Kłomnice". Projekt realizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłomnicach.


Koniec marca to koniec sezonu morsowego. Morsowanie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Morsują zarówno dzieci, jak i seniorzy. Zwykle są to grupy zorganizowane, które zimowych kąpieli zażywają pod okiem zarówno ratowników wodnych jak i medycznych. Tak jest m.in. na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA