Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Przeszczep. Hospicjum. Rowery.
05.04.2019
16:30:00

Dokładnie 15 dni temu, w czwartek, słynny zespół rekonstrukcyjny z Centrum Onkologii w Gliwicach przeprowadził w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu pierwszą na świecie transplantację tkankową w obrębie głowy i szyi połączoną z przeszczepem zmodyfikowanego szpiku. Dlaczego w Zabrzu, a nie w Gliwicach? Otóż gliwicki instytut nie posiada oddziału pediatrycznego, skorzystał więc z gościnnych progów zabrzańskiego centrum. Choć konferencję prasową zapowiedziano na poniedziałek i wtedy przekażemy szczegółowe informacje, to wydarzenie, to już dziś dla gorąca relacja Jadwigi Woźnikowskiej. Być może trudno w to uwierzyć, ale są takie miejsca, gdzie mimo kłopotów wszyscy się uśmiechają a przedłużający się remont nie burzy atmosfery pełnej ciepła i wsparcia. Takie właśnie miejsce odwiedziła Anetta Chlebica, by spotkać się z podopiecznymi Swietlikowa. Przewodnikiem po tym wyjątkowym miejscu była wiceprezes Fundacji, doktor Bernadetta Weidemann. Od piątku rower miejski wypożyczony w Chorzowie zostawić można w Tychach, Katowicach lub Sosnowcu. Przeszkodą może być wyłącznie kondycja fizyczna. To ważne, gdyż do tej pory przeszkadzał także regulamin. Pozostawienie roweru w innym mieście niż bazowe groziło wysoką karą. Miastom udało się jednak dojść do porozumienia. Rundkę jednośladem po miastach metropolii zrobił reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.

Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA