Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Dąb niepodległości. Protest. Wystawa.
09.05.2019
16:00:00

Przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w katowickim Brynowie posadzono kolejny dąb. Drzewo o tyle nieprzypadkowe, że poświęcone powstańcom śląskim. Nowa sadzonka dołączyła do trzech innych poświęconych m.in. pierwszym wolnym wyborom, 1050. rocznicy chrztu Polski oraz setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W uroczystości wzięła udział nasza reporterka, Joanna Opas.


 

Złośliwi twierdzą,że w Cieszynie trwa licytacja wysokości wież. Jedna ze spółek chce wybudować w Cieszynie wysoki maszt telefonii komórkowej. Część mieszkańców jest oburzona, bo maszt ma sąsiadować ze Wzgórzem Zamkowym i ma być wyższy niż jeden z najważniejszych zabytków miasta – Wieża Piastowska. Poprzednie władze miasta zgodziły się na tę inwestycję a obecne dowiedziały się o tym dopiero przed miesiącem. Sprawę od dołu badał nasz reporter, Andrzej Ochodek.


 

Na Jasnej Górze oglądać można wystawę "Człowiek Zawierzenia. W 40 rocznicę pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II na Jasną Górę”. Wystawa prezentuje unikatowe eksponaty - przedmioty, których św. Jan Paweł II używał podczas pielgrzymek oraz te, które złożył na Jasnej Górze jako wotum. W jasnogórskim Arsenale oglądać można m.in.: fotel papieski z pierwszej pielgrzymki do Polski i na Jasną Górę w 1979 r., ornaty, różańce, pierścienie, obrazy, rzeźby, pamiątkowe monety i medale, a także dokumenty. Całość uzupełniają wielkoformatowe fotografie z pobytów Jana Pawła II na Jasnej Górze oraz archiwalne materiały filmowe z pierwszej pielgrzymki papieża na Jasną Górę w 1979 r. Wystawę Jasna Góra przygotowała we współpracy z Instytutem Historii Uniwersytetu Śląskiego.


 Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA