Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Odlotowe lato. U Źródeł. Butelkomaty.
04.09.2019
16:16:00

W naszej rozgłośni odbyło się spotkanie z marszałkiem województwa śląskiego Jakubem Chełstowskim. Powodem spotkania z prezesem oraz zespołem było podsumowanie wspólnej akcji Urzędu Marszałkowskiego i Radia Katowice pod nazwą Odlotowe lato z Radiem Katowice, podczas którego odwiedzaliśmy miejscowości w naszym regionie z naszym plenerowym miasteczkiem. Opowiadać o kulisach pracy dziennikarskiej i przypominać różne anegdotki można by w nieskończoność. Wrażenia z lata zebrała Joanna Opas. Od rana w Dolince Murkowskiej w Katowicach trwa konferencja przyrodnicza U Źródeł. Udział w niej biorą naukowcy, przyrodnicy, eksperci, samorządowcy i mieszkańcy Katowic. Wszyscy wspólnie dyskutują m.in. o zwiększaniu świadomości społecznej i o odpowiedzialności związanej z ochroną przyrody. Na miejscu jest też nasze radiowe miasteczko, a w nim reporterka Gabriela Kaczyńska.Coraz więcej miast w Polsce decyduje się na zakup butelkomatów, czyli urządzeń, do których można wrzucać plastikowe butelki lub puszki aluminiowe. Za każde wrzucone opakowanie maszyna płaci 10 groszy, a śmieci przekazuje do zakładów zajmujących się recyklingiem. Jedno takie urządzenie kosztuje ok. 20 tys. złotych. Jednym z pierwszych miast w Polsce, które zdecydowało się na ich zakup, był Sosnowiec, gdzie działa osiem butelkomatów. Czy warto inwestować w te urządzenia i czy mieszkańcy Sosnowca korzystają z maszyn, sprawdzała Klaudia Matuszna.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA