Dzień Dziecka w Śląskim ZOO z Radiem Katowice i Katowice Airport

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Dzień Dziecka na antenie Radia Katowice trwa przez cały tydzień!

W sobotę nasz program przedpołudniowy od godziny 10:00 nadajemy dla państwa ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Do tego, aby odwiedzić radiowe stanowisko zachęca prezes i redaktor naczelny Radia Katowice, Piotr Ornowski.


A na sobotnie spotkanie w ZOO atrakcje przygotował także port lotniczy im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach - mówi prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Artur Tomasik.


Od godziny 10:00 do 14:00 świętowanie dnia dziecka w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. A pracownicy Radia Katowice będą czekać w pobliżu wybiegu lwów wraz ze lwią maskotką Portu Lotniczego w Pyrzowicach.

Na Dzień Dziecka w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym zapraszają: prezes Katowice Airport Artur Tomasik i prezes Radia Katowice Piotr Ornowski. 


Poznajcie też pracujące zwierzęta Katowice Airport. Na początek spotkanie z sokołami, które odstraszają ptaki, by nie stwarzały niebezpieczeństwa startującym i lądującym samolotom.


Podczas Dnia Dziecka w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym odwiedziliśmy też Katowice Airport, gdzie podglądamy pracujące zwierzęta. Tym razem spotkanie z pracującym psem, Mają, która poszukuje materiałów wybuchowych i broni, aby w samolotach i na lotnisku było bezpiecznie.


Dzień Dziecka na antenie Radia Katowice trwał przez cały tydzień. Zakończyliśmy go wspólnie z Katowice Airport a gościł nas przy wybiegu lwów Śląski Ogród Zoologiczny.  


Autorzy: Samuel Baron, Ewelina Kosałka-Passia, Joanna Opas, Agnieszka Strzemińska, Ryszard Stotko /mf/rs/


Radiowe Wydarzenia