Radio Katowice
Radio Katowice / Wybory Samorządowe 2024
Nieoficjalne wyniki wyborów w miastach województwa śląskiego
21.04.2024
21:36:00

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Są pierwsze nieoficjalne informacje o wynikach II tury wyborów samorządowych.

Z cząstkowych informacji wynika, że Michał Pierończyk prowadzi w wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej. Wyprzedził Marka Wesołego z Prawa i Sprawiedliwości. Michał Pierończyk otrzymał około 70% głosów.  

Natomiast Maciej Gramatyka prowadzi w wyborach na prezydenta Tychów. Wyprzedził Sławomira Wróbla z Prawa i Sprawiedliwości. Maciej Gramatyka uzyskał 57% głosów. 

W Rybniku z koli Piotr Kuczera wygrywa wybory na prezydenta.  Miał otrzymać 53% głosów.  Andrzej Sączek z PiS miał dostać 47%. To wynik z 3/4 obwodów.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w Częstochowie nie zmieni się prezydent. Krzysztof Matyjaszczyk z Lewicy prowadzi z Moniką Pohorecką z Prawa i Sprawiedliwości. 

Zawiercie nieoficjalnie: Anna Nemś z Platformy Obywatelskiej ma przewagę nad obecnym prezydentem Łukaszem Konarskim. Przeliczono około 70% głosów. 

Z kolei Dariusz Wójtowicz, dotychczasowy prezydent Mysłowic ogłosił na facebooku, że wygrał drugą turę wyborów. Jednocześnie podziękował mieszkańcom za zaufanie. Tym samym pokonał swoją kontrkandydatkę, którą była Dorota Konieczny-Simela.

W Zawierciu, nieoficjalnie, Anna Nemś z Platformy Obywatelskiej ma przewagę nad obecnym prezydentem Łukaszem Konarskim. Przeliczono około 70% głosów. Na Facebooku Łukasz Konarski pogratulował już wygranej swojej rywalce. 

Daniel Berger pozostanie prezydentem w Świętochłowicach. Pokonał Bartosza Karcza z Koalicji Obywatelski.

W Jaworznie wybory wygrywa dotychczasowy prezydent Paweł Silbert z wynikiem 55% głosów. Jego kontrkandydat  Michał Kirker otrzymał 45% głosów.

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że Agnieszka Rupniewska z Koalicji Obywatelskiej zostanie nową prezydent Zabrza. Zastąpi dotychczas urzędującą Małgorzatę Mańkę-Szulik.

Jarosław Klimaszewski najpewniej pozostanie prezydentem w Bielsku Białej. Pokonał kandydata z PIS-u Konrada Łosia z PIS-u.

W Siemianowicach Śląskich Urząd Miasta poinformował, że kolejną kadencję wywalczył dotychczasowy prezydent, Rafał Piech.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że również w Będzinie nie będzie zmiany na fotelu prezydenta miasta. Wszystko wskazuje na to, że Łukasz Komoniewski w wyborczej dogrywce pokonał Konrada Dziubę.

Także w Wodzisławiu Śląskim Mieczysław Kieca podziękował wyborcom i ogłosił, że ponownie będzie prezydentem.

Natomiast na południu regionu w Bielsku-Białej na prowadzeniu jest urzędujący prezydent Jarosław Klimaszewski z poparciem 64% głosów. To wyniki z 48,05% obwodów. W Cieszynie na prowadzeniu znalazła się urzędująca burmistrz Gabriela Staszkiewicz. Uzyskała poparcie 56%. To wynik policzony z 88,88% obwodów. Z kolei w Żywcu na prowadzeniu urzędujący burmistrz Antoni Szlagor. Uzyskał poparcie 61% głosów z głosów policzonych z 40% obwodów. W Ustroniu nowym burmistrzem został Paweł Sztefek. Poparcie: 52% z  policzonych 100%. W Wilamowicach  na prowadzeniu jest Kazimierz Cebrat. Poparcie: 62% z policzonych 37,50%.

Autorzy: Łukasz Kałuża, Krzysztof Słabikowski, Agnieszka Tatarczyk, Katarzyna Herbuś, Samuel Baron /kh/

    

 Radio Katowice / Audycje / Wybory
Wybory
 
 
 
 

Ważne informacje o wyborach samorządowych w 2024 roku.

Zobacz także Wybory

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA