Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Bal. Sala. Termomodernizacja.
28.02.2019
16:30:00

Prawie 300 osób o różnym stopniu niepełnosprawności bawiło się w Częstochowie podczas Balu Karnawałowego. To przede wszystkim dzieci i młodzież z prawie 20 placówek oświatowych, fundacji i stowarzyszeń działających w regionie częstochowskim. Tuż przed rozpoczęciem imprezy z jej organizatorami i uczestnikami rozmawiał Krzysztof Słabikowski. Dzięki współpracy i ofiarności wielu ludzi w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żywcu udało się niedawno uruchomić salę SENSIRA. To specjalne pomieszczenie, wyposażone w różnorodne urządzenia stymulujące zmysły, które pobudzają dzieci do własnej aktywności poznawczej, a także pozwalają im się wyciszyć. Teraz w ośrodku trwają intensywne prace, by kolejne, dwie wyjątkowe sale, mogły pomóc małym bohaterom w walce o sprawność i zdrowie. Współpraca stowarzyszenia i szkoły tak się pozytywnie rozkręciła, że już planowana jest realizacja kolejnego pomysłu. Tym czasem w ośrodku rozpoczyna się niezbędna kompleksowa termomodernizacja. Z mikrofonem w żywieckim ośrodku była Katarzyna Graboń.To miał być modelowy projekt termomodernizacji osiedla, realizowany na osiedlu Wieczorka w Piekarach Śląskich. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał blisko 50 milionów złotych dofinansowania na 74 projekty przygotowane przez wspólnoty. Niestety, wypłata środków stanęła pod dużym znakiem zapytania, bowiem we wniosku, który złożył Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, jest mnóstwo nieścisłości i fundusz wypowiedział już pierwsze umowy. Temat wzbudził wiele emocji podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta w Piekarach Śląskich.Jednocześnie prezes funduszu zadeklarował, że nie zamyka miastu drogi do sięgania po kolejne dofinansowania. Miasto chce dalej realizować termomodernizację osiedla. Sprawą zajęła się Joanna Opas.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA