Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Targi edukacji. Bajka Pana Kleksa. Debata w Brennej. Otyłość.
26.03.2019
17:40:00

Na jego zatwierdzenie czekają inwestorzy gotowi wyłożyć pół miliarda złotych. Chodzi o plan zagospodarowania góry Kotarz w Brennej,gdzie ma powstać Krajowe Centrum Aktywnego Wypoczynku.

Sprawa ciągnie się od kilkunastu lat i dopiero teraz rozpoczęła się dyskusja nad wyłożonym do publicznego wglądu planem zagospodarowania tej części gminy. Przeciwnicy i zwolennicy inwestycji spotkali się na debacie w tej sprawie. Był tam także nasz reporter.
Uczelnie z całej Polski, 70 wystawców i 10 tysięcy przyszłych studentów – tak przez dwa dni wyglądać będzie katowicki Spodek. To tam trwają właśnie Ogólnopolskie Targi Edukacja.

Co dalej - jaką wybrać przyszłość, czym się kierować - o to młodych ludzi pytał Łukasz Szwej.
"Bajka Pana Kleksa", czyli strefa kolorów, dźwięków, wyobraźni oraz nauki przez zabawę powstaje w katowickiej Fabryce Porcelany.

To miejsce dla dzieci, rodziców i nauczycieli, inspirowane przygodami polskiego superbohatera – pana Kleksa. Z twórcami "Bajki Pana Kleksa" oraz z mieszkańcami regionu rozmawiała reporterka Radia Katowice.
Takie operacje to wciąż rzadkość i ogromne wyzwanie – zarówno logistyczne, jak i ze względu na zdrowie samego pacjenta. Potrzebne są: odpowiednie zaplecze operacyjne - włącznie ze specjalnym łóżkiem, świetni specjaliści i bardzo, bardzo zdeterminowany chory.


Rzecz w tym, że takich operacji przeprowadzanych będzie w Polsce coraz więcej, bo tak jak mieszkańcy USA stawiamy na pracę, niezdrowy tryb życia - w tym stres, brak ruchu i jedzenie czegokolwiek kiedykolwiek.


Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA